Upravit stránku

Novinky

Vánoční volno

Vážení zákazníci,

přejeme vám krásné prožití Vánočních svátků a všechno nejlepší do nového roku. Naše firma je uzavřena od 21.12.2020 do 3.1.2021. 

Těšíme se na vás. 

Svoje poptávky můžete i nadále posílat e-mailem na info@maron.cz, nebo se spojit přímo s našimi obchodníky.

 

Váš tým MARON

 

Reference - stínění v Praze Strašnicích

Představujeme vám projekt bytového domu v Praze Strašnicích. Do všech bytů jsme dodávali přípravu na venkovní žaluzie v podobě konzolí a krycích plechů. V některých bytech jsme již instalovali i samotné žaluzie.

Terasa střešního bytu se pyšní pergolou BRERA s pohyblivou střechou s naklápěcími hliníkovými lamelami. Okna stíní venkovní žaluzie typu Z. Konstrukce a střecha pergoly i žaluzie jsou sladěné do antracitové barvy.

Logo Maron na sportovišti softballového oddílu Joudrs

Před nedávnem jsme vás informovali, že sponzorujeme dětský softballový oddíl Joudrs. Do sportovního areálu v Praze Bohnicích jsme dodali výsuvné a samostojné markýzy, které příjemně stíní posezení u clubhousu a na terase u dětského hřiště.

A protože v Maronu nás softball opravdu baví a rádi podporujeme mladou generaci talentovaných sportovců, nezůstali jsme pouze u realizace stínění a dál Joudrs sponzorujeme. Logo Maron tedy můžete vidět nejen na stínění a bannerech na sportovišti, ale také na dresech hráčů. A že jim sluší, co myslíte?

Stínění pergoly v restauraci v Ohrobci u Prahy

Restaurace v Ohrobci u Prahy nabízí příjemné posezení s výhledem na místní rybník. V létě se však posezení pod pergolou proměnilo ve výheň. Střecha pergoly je polykarbonátová a bylo nutné ji spolehlivě zastínit. Zvolili jsme speciální zastínění s elektrickým ovládáním vhodné i pro zimní zahrady. Stínění odrazí sluneční paprsky ještě předtím, než dopadnou na polykarbonát. Zabrání tak přehřívání pergoly.

Výhodou je, že střešní rolety lze zastavit v jakékoliv poloze. Hosté si tak mohou užívat příjemný stín, nebo naopak sluníčko.

 

Designové rolety Zebra v Průhonicích u Prahy

Průhonice u Prahy patří mezi exkluzivní lokality k bydlení. Majitelé rodinného domu si přáli vyřešit interiérové stínění, které jim bude vyhovovat nejen pro praktické stránce, ale také po té designové. Zvolili jsme unikátní rolety Zebra (neboli rolety den a noc), které kombinují vlastnosti žaluzií a rolet.

• Do rodinného domu v Průhonicích jsme dodali celkem 6 ks rolet Zebra.
• Majitelé zvolili světle šedou tkaninu, která skvěle podtrhuje interiér. Navíjí se do elegantní hliníkové kazety.
• Rolety pohodlně ovládají řetízkem (možná je i varianta s elektromotorem).

Stínění pro režiséra Jana Hřebejka

Je nám velkou ctí, že jsme mohli realizovat stínění pro pana Jana Hřebejka, jednoho z nejznámějších českých režisérů, mezi jehož tvorbu patří filmy Pelíšky, Pupendo, Horem pádem, trilogie Zahradnictví a spousta dalších.

Spolupráce s panem Hřebejkem je jedna radost. Terasu orientovanou do klidné zahrady, která volně navazuje na pracovnu, jsme zastínili kazetovou markýzou. Stávající pergolu jsme rozšířili o praktické screenové rolety. Speciální látka Screen stíní, ale zároveň umožňuje průhled ven.

 

Sponzorujeme dětský softballový oddíl v Praze Bohnicích

Jsme fanoušky softballu! Proto také sponzorujeme dětský softballový oddíl Joudrs v Praze Bohnicích a celý sportovní areál. V rámci sponzorského daru jsme do areálu dodali markýzy a další stínicí techniku

Ve sportovním areálu jsme instalovali výsuvné markýzy a samostojné markýzy, které poskytují příjemný stín po celé délce clubhousu a na terase před dětským hřištěm.

Vzorkovna MARON opět otevřena

Vážení zákazníci,

s potěšním vám sdělujeme, že od 20.4.2020 znovu otevíráme naši vzorkovnu. Můžete nás tedy opět navštívit na naší adrese Teplárenská 7, Praha 10, ideálně po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě.

Svoje poptávky i nadále prosím posílejte  e-mailem na info@maron.cz nebo se spojte přímo s našimi obchodníky telefonicky.

Váš tým MARON

 

Získali jsme certifikát Ověřená firma pro rok 2020

Jsme kvalitním dodavatelem stínicí techniky, což dokazuje i tento certifikát Ověřená firma v oboru, který jsme získali již po několikáté. Certifikát uděluje SPST (Svaz podnikatelů ve stínicí technice). A co certifikát zajišťuje vám, zákazníkům?

  • - Poskytneme vám služby a výrobky v souladu s platnou legislativou,
  • - chováme se seriózně jak v obchodní sféře, tak z hlediska přístupu k zákazníkům,
  • - máme dobrou platební morálku.

Veletrh FOR GARDEN byl zrušen

Od 26. do 29. března se otevřou brány letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA, aby přivítaly tisíce návštěvníku, kteří se zajímají o zahradní architekturu, moderní stínicí techniku a zeleň. 14. ročník mezinárodního veletrhu FOR GARDEN se těší velké oblibě u tuzemských i zahraničních vystavovatelů. A proto nesmíme chybět ani my.

Na veletrhu FOR GARDEN 2020 představíme nejmodernější pergolu BRERA. Jako jediná na trhu se pyšní posuvnými lamelami, které lze zcela uzavřít, natáčet nebo shrnovat na stranu. Najdete nás v hale 1, číslo stánku F-12.

Budeme rádi, když se přijdete podívat. Napište nám o volnou vstupenku.

PŘESTĚHOVALI JSME SE

Vážení zákazníci a obchodní partneři,

během vánočních svátků jsme se přestěhovali do nových krásných prostor. Od 6.1.2020 se na vás budeme těšit na adrese Teplárenská 601/7 v Praze 10.

Poptávky nám prosím i nadále posílejte na info@maron.cz.

Váš tým MARON

Záclony nebo rolety? Obojí má své kouzlo

I když ve světě jsou okna bez záclon nebo rolet celkem běžná, v našich krajinách se to moc nenosí. Přece jenom máme rádi svoje soukromí a chceme se schovat před zvědavými sousedy nebo kolemjdoucími. Holá okna také v mnohých vyvolávají pocit prázdného bytu, což může přilákat nezvanou návštěvu. Není proto divu, jak moc jsou stále oblíbené záclony a rolety v oknech

Pojďme se podívat, jaké jsou jejich (ne)výhody. Věříme, že si vyberete svého favorita.

Jak si zpříjemnit sychravý podzim v pergole

Teploty k nám už nejsou tak milostivé jako před pár dny, a to zejména po ránu a večer. Stále se ale nechceme vzdát víkendových snídaní na čerstvém vzduchu nebo večerních grilování s přáteli. Jak to udělat, aby vám pod pergolou nebylo chladno a užili jste si krásný podzim, který vám dodá energii na zimu? 

Moderní pergoly jsou naštěstí připravené na nejrůznější doplňky, které vám umožní příjemné posezení i při nižších teplotách. Pojďme se na ně podívat.

Žaluzie jako praktický doplněk bytu

Moderní žaluzie už dávno neslouží jenom jako lapač prachu. Naopak jsou velmi platným doplňkem do každého bytu, kde se uplatní po celý rok. Přes den zabrání sluníčku, aby ohřívalo interiér, po setmění zase chrání vaše soukromí před zvědavými pohledy. 

Interiérové žaluzie jsou zkrátka stále velmi populární, a to nejenom díky dostupné ceně, ale také díky širokému výběru. Žaluzie totiž nejsou jenom nudné stříbrné lamely. Můžete si vybrat z několika barev, materiálů, designu i způsobů ovládání. Nebojte, rádi vám pomůžeme vybrat ideální žaluzie do vašeho bytu.

Příjemné posezení v pergole i v parném létě

Bioklimatické pergoly jsou trendem posledních let. Není to jen obyčejné zastřešení terasy. Tyto pergoly toho nabízejí mnohem více. Především vysoký komfort téměř za každého počasí. Pod bioklimatickou pergolou vás nezaskočí ani pichlavé sluníčko, ani prudký déšť. Čím je tedy speciální? 

Jak dokonale zastínit zimní zahradu

Zimní zahrada má jedno kouzlo. Dokáže vytvořit pohodovou atmosféru v každém ročním období. Když je správně navržená, pak se stane další obytnou místností domu, ve které můžete trávit své volné chvíle.

Aby vám však v prosklené zahradě bylo za každého počasí příjemně, je potřeba vyřešit její mikroklima, se kterým souvisí nejen vytápění, ale také stínění a větrání. Právě na větrání má velký vliv samotná konstrukce zimní zahrady. V létě je pak nutné zimní zahradu dobře zastínit, aby se nestala skleníkem.

 

Bezpečí a soukromí. Jakou roli tu hraje stínění?

Pro jaký dům se zloděj rozhodne? Pro ten s robustními, neproniknutelnými roletami, nebo… Nemusíme ani pokračovat, že? Stínící systémy Maron vám zajistí pocit dokonalého soukromí i bezpečí.

Kompletní zabezpečení celého bytu či domu stiskem jediného tlačítka. Také se vám vybavila scéna jako z bondovky? Dosažení kýženého výsledku ale nebude v tomto případě vyžadovat oblek na míru a speciální efekty. Ochrana před teplem, světlem i zvědavými pohledy je vám díky naší stínící technice dostupná kdykoli.

Jak si nejlépe zpříjemnit léto, aniž by vás omezovaly rozmary počasí?

Léto se blíží a s ním také vidina relaxačních dnů strávených na terasách a zahradách. Ty se dnes staly nepostradatelným komfortem našeho bydlení. A jak si posezení co nejvíce zpříjemnit, aniž by vás ohrožovala nevyzpytatelnost počasí? Možností je nepřeberné množství. Je jen na vás, které vám budou vyhovovat a budou tím nejlepším řešením.

Pergoly - místo, které chrání před nevyhovujícím počasím 

Pergola poskytuje útulné zázemí, které chrání buď před slunečními paprsky nebo deštěm. Typ pergoly je vhodné vybrat podle stylu, který preferujete. Pro dřevostavby jsou zpravidla nejlepší dřevěné pergoly. Dalším řešením je hliníková konstrukce, která se hodí k moderním domům.

Montáž stínění střešních oken

Tato montáž byla trochu specifická tím, že se odehrávala na mansardové střeše. Jednalo se o montáž screenových rolet na střešní okna. Máme ale zkušený a dokonale sehraný tým montérů, který si s montáží hravě poradil, jak dokazují fotografie.

Jak probíhala montáž?

Rolety jsou vyrobené na míru, jedině tak dosáhneme žádoucího stínění interiéru. Do střechy se zejména v létě opírá prudké slunce, a tak docházelo k přehřívání interiéru. Screenové rolety tomu mají zabránit. Nejprve jsme namontovali hliníkovou konstrukci rolet s kazetou, která chrání tkaninu před nástrahami počasí. Dále už jsme pouze zapojili elektrické ovládání a nastavili koncové dorazy.

Pergola nebo markýza jako ideální zastřešení letní zahrádky restaurací

Majitelé restaurací a kaváren, kteří si pořídí kvalitní a dobře vypadající zastínění venkovních prostor, mohou počítat nejen s navýšením kapacity, ale také budou moci tento prostor variabilně přizpůsobovat podle počasí. Vkusně zvoleným zastřešením navíc získá dané místo na atraktivitě, útulnosti a v neposlední řadě ho odliší od ostatních.