Upravit stránku

Novinky

Podívejte se na nové video Maron

Začínali jsme v roce 1991 jako menší firma. Postupem času jsme se rozrostli a otevřeli showroom v centru Prahy. Mezitím jsme naši nabídku rozšířili o spoustu nových produktů z oblasti stínicí techniky. A když kvalitní výrobky namontují zlaté české ručičky, jaké v Maronu rozhodně máme, má radost celá rodina. Třeba jako ta v našem videu.

Podívejte se na video

Beata Rajská doporučuje vnitřní žaluzie od Maronu

Je nám obrovskou ctí, že si špičková módní návrhářka Beata Rajská vybrala interiérové stínění od Maronu. Do oka jí padly vertikální žaluzie Decomatic v moderní šedé barvě. Výhodou těchto vertikálních žaluzií je schopnost zaclonit i velké prosklené plochy. Jednotlivé lamely můžete natáčet a regulovat si tak intenzitu světla.

Pár slov o Beatě Rajské

Paní Beata Rajská se svou stejnojmennou značkou dosáhla mnoha úspěchů po celém světě. Její luxusní modely můžete zakoupit v butiku nebo si je nechat ušít na míru. Návrhářku Beatu Rajskou můžete vidět nejen na jejích módních přehlídkách, ale také na odborných seminářích a přednáškách na téma oděv v byznysu apod.

Podívejte se, jaké další celebrity doporučují MARON

 

Užijte si poslední slunečné dny v pergole

Podzim se nad námi smiloval a připravil si pro nás ještě pár krásných slunečních dní. A ty je potřeba nejen využít k přípravě zahrádky na zimu, ale také k odpočinku. Nachytat poslední sluneční paprsky a načerpat z nich energii. Znáte příjemnější relax, než si sednout do podzimní vyhřáté pergoly s knížkou nebo si jen zavřít oči a přemýšlet třeba o tom, kam příští rok vyrazíte na dovolenou?

Přinášíme vám pár tipů, jak co nejlépe uspořádat pergolu, abyste si v ní mohli užít podzimní opalovačku nebo poslední grilování s přáteli.

Investice do venkovního stínění se vyplatí

Regulace teploty v domácnosti i příjemný designový prvek - tak můžeme charakterizovat venkovní stínění. Umí toho ale daleko víc, než byste čekali. Kromě toho, že udržuje příjemné klima a šetří náklady na vytápění a klimatizování, také zvyšuje bezpečnost vašeho obydlí.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi venkovními žaluziemi a roletami a jaké jsou jejich hlavní výhody? Víte, jak venkovní stínění ovládat a jak se o něj starat?

Automatika v moderním stínění

Technologický pokrok (naštěstí) nezastavíme. A tak není divu, že i stínění prošlo za poslední roky velkými změnami. Je modernější, účinnější, uspoří vám peníze, a především je komfortnější. Snaží se zpříjemnit vám bydlení na maximum. Nebojíme se říct, že dnešní stínicí technika je inteligentní.  

Moderní technologií můžeme dnes vybavit každý typ stínění - od žaluzií až po pohyblivé pergoly. Spolupracujeme se společností Somfy, která je světovým dodavatelem pohonů. Somfy vyrobilo již přes 110 milionů motorů a naši zákazníci jsou s těmito systémy naprosto spokojeni.

Z našich realizací: Dvojitá markýza na střešní terase

Na zakrytí celé střešní terasy jsou nejlepší kazetové markýzy. Podívejte se, jak jsme nedávno jedny takové instalovali. Šlo o dvojici kazetových markýz s manuálním ovládáním.

Jednu část mohou majitelé otevřít a například grilovat nebo se opalovat. A druhou nechají zataženou, aby si vychutnali posezení v příjemném stínu. Záleží jen na náladě a povětrnostních podmínkách, kterým kvalitní markýza snadno odolá.

Dřevěná pergola s alternativními druhy zastínění

Mezi našimi zákazníky je i tento s krásnou dřevěnou pergolou a výhledem na jezírko. Postavil ji na míru mistr tesař a má zasklenou střechu. Jako alternativu k tomuto zastřešení jsme zvolili stropní baldaných (Soltis 92) a navíc boční screenové rolety (minirol). Sluníčko, déšť ani sníh nemá šanci. Podle počasí a aktuální nálady lze baldachýn i rolety roztáhnout nebo naopak zatáhnout.

Realizace italské pergoly v Čelákovicích

Pro našeho zákazníka z Čelákovic jsme postavili pergolu se stropními hliníkovými nastavitelnými lamelami. Díky profilu lamel je strop v zimě odolný i proti pokrývce sněhu.

Pergola má také stropní podsvětlení – v tomto případě je řešeno bodovými světly s měnitelnou intenzitou. Možná je ale i varianta se světelnými LED pásky po obvodu.

Rolovací boční rolety SOLTIS dodávají pocit soukromí a skvěle chrání před sluncem a dotěrným hmyzem.

Pergola, terasa, nebo zimní zahrada?

Posezení s nohama nahoře, v ruce sklenička dobrého pití a výhled do překrásné zahrady. Milujeme ty chvíle pohody a vychutnáváme si je kdykoliv je to možné. Posezení v zahradě nám přináší odpočinek od každodenního hektického života a při správném umístění také krásný výhled na západy slunce.

Nejenže stavba v zahradě slouží jako oáza nekonečného klidu, pohody a relaxu, ale také má ohromné kouzlo a celou zahradu příjemně zútulní. Jaký je rozdíl mezi jednotlivými zahradními stavbami?

Markýza? Ideální společník pro chvíle na terase

Užíváte si oběd pod širým nebem a vzduchem začínají poletovat dešťové kapky? Buď můžete začít hekticky sklízet ze stolu a přesunout se do jídelny, nebo během pár vteřin roztáhnout markýzu na terase a pokračovat v rodinné idylce. Stejně tak mohou posezení znepříjemnit ostré sluneční paprsky. Proti obojímu perfektně poslouží i na balkóně či jako zastínění pergoly. Pokud se markýzou cítíte „tlačeni ke zdi“, bude pro vás ideální samostojná varianta. Někdo si možná vybaví červenobílý prověšený pruh látky před cukrárnou ze starých filmů, v moderním pojetí to však už je jiné kafe! 

6 kroků k vysněné pergole

Jaro je již v plném proudu a vy jste zatoužili po příjemném posezení v zahradě, které můžete využívat po celý rok? Potom je zahradní pergola ideální volbou. S její stavbou můžete začít hned potom, co si vše důkladně promyslíte, zejména vhodné místo v zahradě a náklady, které do stavby pergoly chcete investovat. Od vaší vysněné pergoly vás dělí 6 kroků, které jsme pro vás shrnuli do následujících odstavců. 

Znáte všechny druhy pergol?

Máte dům se zahradou, a chcete zahradu efektivně využít? Jedno z možných řešení nabízí praktická pergola. Ta může sloužit nejen pro chvíle odpočinku, pokud si ji vybavíte zahradním nábytkem, ale také je ideální pro parkování aut. Vzhled a velikost pergoly si můžete sami přizpůsobit podle dispozic svého pozemku. Lze si tak pořídit pergolu malou nebo velkou, jednoduchou nebo složenou, silnostěnnou i odlehčenou. Volba záleží pouze na vašem vkusu a způsobu využití. Jaký je v nich rozdíl a jaké všechny druhy pergol existují? Na trhu najdeme pergoly klasické, ale i moderní.

Stínění z přírodních materiálů zútulní váš domov

Také jste podlehli kouzlu přírody v interiéru? V módě je „návrat ke kořenům“, tedy i k tradičním materiálům jako je dřevo, sklo nebo kámen. Tyto materiály můžete aplikovat i na místa, která by vás na první dobrou nenapadla. Trendy velí, že by měly být materiály ideálně neopracované, aby vynikla jejich divokost a krása. To ale samozřejmě není vždycky možné. I v opracované formě jsou však dřevo nebo kámen v interiéru impozantní. Třeba na oknech.

Zveme Vás na veletrh Dřevostavby 2018

Náš stánek s označením č. LK 53 najdete v levém křídle Průmyslového paláce v Praze v Holešovicích.

  • Můžete si prohlédnout pergoly, včetně pergoly Nomo s integrovanými roletami a pohyblivou střechou.
  • Napište si o volnou vstupenku, poskytneme Vám ji zdarma.
  • Do konce února pro Vás máme AKCI - pro všechny objednávky zaslané do 28.2.2018 nabízíme MONTÁŽ ZDARMA!

Tak nezapomeňte, 1.- 4. února se na Vás těšíme na veletrhu Dřevostavby 2018 v Praze Holešovicích!

Jsme členem Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí

Stali jsme se hrdým členem SVST neboli Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí. Získali jsme tak certifikát, který potvrzuje, že jsme ověřený, spolehlivý dodavatel stínicí techniky. A co to znamená pro vás? Jistotu, že s námi nešlápnete vedle. SVST svoje členy důkladně prověřuje - musí splňovat vysokou úroveň obchodního poradenství, poskytovat kvalitní služby a certifikované výrobky a také dodržovat Etický kodex sdružení.

SVST zároveň ověřuje, jak se firma chová nejenom k zákazníkům, ale i k obchodním partnerům. Sdružení certifikát uděluje vždy na jeden rok. Není to tedy tak, že bychom ho získali jednou a měli ho napořád. Hodnoty SVST musíme splňovat neustále.

Zahradní nábytek? Je z čeho vybírat

Na terasu, do pergoly či pod markýzu. Vždy se snažíme vytvořit si na zahradě dokonalý koutek, kde trávíme příjemné chvíle s rodinou či přáteli. Chystáte se o sezóně pořídit nový zahradní nábytek? Pak vás překvapí široký sortiment, který moderní trh nabízí. Abychom vám výběr usnadnili, přinášíme základní informace o typech zahradního nábytku a vhodných kombinacích.

Je nejvyšší čas na pořízení venkovních rolet. V čem všem vám budou užitečné?

Rolety jsou stálicí ve stínicí technice. Svou oblíbenost si získaly především díky univerzálnímu použití v jakoukoliv roční dobu. V létě perfektně zastíní okna. Na rozdíl od klasických interiérových rolet odráží sluneční paprsky už předtím, než dopadnou na sklo, a zabraňují tak přehřívání interiéru. V zimě zase slouží jako dobrá izolace. Právě přes prosklené plochy se v zimě interiér totiž nejvíce ochlazuje. Venkovní rolety zároveň zvyšují zabezpečení domu. Speciální model hliníkových rolet SAFE má dokonce atest od Trezor Test.

Když všechny tyto vlastnosti spojíte s výrobou na míru od MARON CZ, širokým výběrem dekorů a typů rolet a záručním i pozáručním servisem, získáte ideální stínicí techniku do svého domu.

Léto pod pergolou chutná jinak. Vyzkoušejte sami

Rádi byste si v létě poseděli venku, ale nemáte na zahradě místo, kam byste se schovali před ostrým sluníčkem? Tak to vám chybí pergola. Jedině pod pergolou si totiž léto vychutnáte plnými doušky. Ještě než vypuknou ta největší vedra, vyberte si svou pergolu na míru.

Už dávno se nejedná o obyčejnou dřevěnou konstrukci. Dnes jsou pergoly mnohem sofistikovanější, komfortnější a představují v podstatě rozšířený obytný prostor domu. Pokud je pergola připevněná ke stěně domu, můžete si z ní navíc jednoduše udělat krásnou zimní zahradu. Představíme vám unikátní pergoly Vision, Opera a Level od italského výrobce Pratic. Konstrukce pergol pak v Maronu upravujeme přímo na míru vašim potřebám. Aby vyhovovaly vašemu životnímu stylu a krásně zapadly do zahrady.

V náruči dřeva: Když se krása pergoly snoubí s dřevostavbou

Pokud patříte mezi milovníky přírodních materiálů, jistě nedáte dopustit na dřevo. Vždyť nás obklopuje už od pradávna. Stovky let slouží i na stavbu obydlí. Rádi ho přenášíme do svých domovů, do zahrad... A znáte snad lepší doplněk zahrady a domu, než je dřevěná pergola?

Za tradiční pergoly považujeme ty ze dřeva. Nejdříve se jednalo o pouhé konstrukce, které byly připravené pro růst popínavých rostlin. Ty pak vytvořily pod pergolou příjemný stín. Dnes už naštěstí nemusíme čekat, až nám rostliny vyrostou. Můžeme si pořídit komfortní pohyblivou střechu a regulovat si sluneční paprsky přesně tak, jak potřebujeme. Pergolu díky tomu považujeme za praktické rozšíření obytného prostoru domu. Můžeme ji využívat a relaxovat od jara do podzimu.

Kazetové markýzy: Elegantní stínění, které nepatří jen do Středomoří

Markýzy má řada lidí spjaté s dovolenou u moře. Nic ale nebrání tomu, abychom si i v České republice ozdobili dům praktickým a zároveň elegantním stíněním, jakým je markýza. Má více způsobů využití. Hodí se jak k rodinným domům, tak k restauracím, na letní zahrádky, k obchodům… Největší výhodou výsuvných kazetových markýz je pestrý výběr textilií nejrůznějších barev. Zvolíte vždy takovou, která se bude perfektně hodit pro vaše účely.

V Maronu nedáme na kazetové markýzy dopustit. Mají kvalitní konstrukci, která vydrží minimálně 20 let. Rozhodně se vám vyplatí do nich investovat a pořídit si tak moderní stínění oken, terasy nebo třeba balkónu. Poslouží vám stejně dobře jako klasická pergola.