Upravit stránku

Novinky

PŘESTĚHOVALI JSME SE

Vážení zákazníci a obchodní partneři,

během vánočních svátků jsme se přestěhovali do nových krásných prostor. Od 6.1.2020 se na vás budeme těšit na adrese Teplárenská 601/7 v Praze 10.

Poptávky nám prosím i nadále posílejte na info@maron.cz.

Váš tým MARON

Záclony nebo rolety? Obojí má své kouzlo

I když ve světě jsou okna bez záclon nebo rolet celkem běžná, v našich krajinách se to moc nenosí. Přece jenom máme rádi svoje soukromí a chceme se schovat před zvědavými sousedy nebo kolemjdoucími. Holá okna také v mnohých vyvolávají pocit prázdného bytu, což může přilákat nezvanou návštěvu. Není proto divu, jak moc jsou stále oblíbené záclony a rolety v oknech

Pojďme se podívat, jaké jsou jejich (ne)výhody. Věříme, že si vyberete svého favorita.

Jak si zpříjemnit sychravý podzim v pergole

Teploty k nám už nejsou tak milostivé jako před pár dny, a to zejména po ránu a večer. Stále se ale nechceme vzdát víkendových snídaní na čerstvém vzduchu nebo večerních grilování s přáteli. Jak to udělat, aby vám pod pergolou nebylo chladno a užili jste si krásný podzim, který vám dodá energii na zimu? 

Moderní pergoly jsou naštěstí připravené na nejrůznější doplňky, které vám umožní příjemné posezení i při nižších teplotách. Pojďme se na ně podívat.

Žaluzie jako praktický doplněk bytu

Moderní žaluzie už dávno neslouží jenom jako lapač prachu. Naopak jsou velmi platným doplňkem do každého bytu, kde se uplatní po celý rok. Přes den zabrání sluníčku, aby ohřívalo interiér, po setmění zase chrání vaše soukromí před zvědavými pohledy. 

Interiérové žaluzie jsou zkrátka stále velmi populární, a to nejenom díky dostupné ceně, ale také díky širokému výběru. Žaluzie totiž nejsou jenom nudné stříbrné lamely. Můžete si vybrat z několika barev, materiálů, designu i způsobů ovládání. Nebojte, rádi vám pomůžeme vybrat ideální žaluzie do vašeho bytu.

Příjemné posezení v pergole i v parném létě

Bioklimatické pergoly jsou trendem posledních let. Není to jen obyčejné zastřešení terasy. Tyto pergoly toho nabízejí mnohem více. Především vysoký komfort téměř za každého počasí. Pod bioklimatickou pergolou vás nezaskočí ani pichlavé sluníčko, ani prudký déšť. Čím je tedy speciální? 

Jak dokonale zastínit zimní zahradu

Zimní zahrada má jedno kouzlo. Dokáže vytvořit pohodovou atmosféru v každém ročním období. Když je správně navržená, pak se stane další obytnou místností domu, ve které můžete trávit své volné chvíle.

Aby vám však v prosklené zahradě bylo za každého počasí příjemně, je potřeba vyřešit její mikroklima, se kterým souvisí nejen vytápění, ale také stínění a větrání. Právě na větrání má velký vliv samotná konstrukce zimní zahrady. V létě je pak nutné zimní zahradu dobře zastínit, aby se nestala skleníkem.

 

Bezpečí a soukromí. Jakou roli tu hraje stínění?

Pro jaký dům se zloděj rozhodne? Pro ten s robustními, neproniknutelnými roletami, nebo… Nemusíme ani pokračovat, že? Stínící systémy Maron vám zajistí pocit dokonalého soukromí i bezpečí.

Kompletní zabezpečení celého bytu či domu stiskem jediného tlačítka. Také se vám vybavila scéna jako z bondovky? Dosažení kýženého výsledku ale nebude v tomto případě vyžadovat oblek na míru a speciální efekty. Ochrana před teplem, světlem i zvědavými pohledy je vám díky naší stínící technice dostupná kdykoli.

Jak si nejlépe zpříjemnit léto, aniž by vás omezovaly rozmary počasí?

Léto se blíží a s ním také vidina relaxačních dnů strávených na terasách a zahradách. Ty se dnes staly nepostradatelným komfortem našeho bydlení. A jak si posezení co nejvíce zpříjemnit, aniž by vás ohrožovala nevyzpytatelnost počasí? Možností je nepřeberné množství. Je jen na vás, které vám budou vyhovovat a budou tím nejlepším řešením.

Pergoly - místo, které chrání před nevyhovujícím počasím 

Pergola poskytuje útulné zázemí, které chrání buď před slunečními paprsky nebo deštěm. Typ pergoly je vhodné vybrat podle stylu, který preferujete. Pro dřevostavby jsou zpravidla nejlepší dřevěné pergoly. Dalším řešením je hliníková konstrukce, která se hodí k moderním domům.

Montáž stínění střešních oken

Tato montáž byla trochu specifická tím, že se odehrávala na mansardové střeše. Jednalo se o montáž screenových rolet na střešní okna. Máme ale zkušený a dokonale sehraný tým montérů, který si s montáží hravě poradil, jak dokazují fotografie.

Jak probíhala montáž?

Rolety jsou vyrobené na míru, jedině tak dosáhneme žádoucího stínění interiéru. Do střechy se zejména v létě opírá prudké slunce, a tak docházelo k přehřívání interiéru. Screenové rolety tomu mají zabránit. Nejprve jsme namontovali hliníkovou konstrukci rolet s kazetou, která chrání tkaninu před nástrahami počasí. Dále už jsme pouze zapojili elektrické ovládání a nastavili koncové dorazy.

Pergola nebo markýza jako ideální zastřešení letní zahrádky restaurací

Majitelé restaurací a kaváren, kteří si pořídí kvalitní a dobře vypadající zastínění venkovních prostor, mohou počítat nejen s navýšením kapacity, ale také budou moci tento prostor variabilně přizpůsobovat podle počasí. Vkusně zvoleným zastřešením navíc získá dané místo na atraktivitě, útulnosti a v neposlední řadě ho odliší od ostatních.

Obhájili jsme certifikát Ověřená firma v oboru stínicí techniky

Už po několikáté jsme získali prestižní certifikát Ověřená firma v oboru stínicí techniky. Potvrzuje, že jsme kvalitním a spolehlivým dodavatelem a partnerem. Certifikát uděluje sdružení SVST. Zaručuje, že držitel certifikátu:

- poskytuje výrobky s platnou legislativou, 
- chová se seriózně v obchodní sféře i k zákazníkům,
- má dobrou platební morálku.

Těšíme se na spolupráci.

Moderní stínění vám pomůže ušetřit za vytápění

Ať už se rozhodnete pro venkovní rolety, nebo pro žaluzie, budete překvapeni, kolik výhod v jednom nenápadném balíčku získáte. Moderní zastínění totiž nechrání jen před slunečními paprsky. 

Všestranný pomocník

Venkovní zastínění v létě zabraňuje přehřívání interiéru. Slunečnímu žáru nejsou vystavena přímo skla oken, ale předsazené zastínění, které nepříjemné paprsky odrazí.

Jak neudělat ze zimní zahrady skleník

V lednu se o sebe vaše zimní zahrada postará sama. Ale co v létě? Aby se z vašeho oblíbeného místa klidu nestal neobyvatelný skleník, je potřeba učinit nezbytná opatření. Rozpálená zimní zahrada totiž není žádný med. 

Dobré tak pro velblouda 

Ne vždy používáme zimní zahradu k pěstování kaktusů a sukulentů. Ty vyžadují suché dusno v duchu saharské pouště. Pokud jsou kaktusy vaše láska, omlouváme se vám i vašemu stádu pichláčů: informace v tomto článku vám patrně k ničemu nebudou. Jestli ale patříte k těm, kteří si v zimní zahradě rádi posedí s hrnkem kávy, jste na pravém místě – tedy na té pravé stránce. 

 

Nové video z montáže hliníkové pergoly

Životnost, odolnost a spolehlivost pergoly samozřejmě určují použité materiály, ale také nesmíme zapomínat na precizní montáž, o kterou se postarají naši odborníci! Natočili jsme pro vás nové video přímo ze stavby pergoly. Samotná stavba trvá zhruba 1 až 2 dny, podle zvolené pergoly.

Ve videu montujeme hliníkovou pergolu s pohyblivou střechou. A všimněte si, že po nás nezůstal vůbec žádný nepořádek!

Podívejte se na video

Vybíráme stínění do dětského pokoje

Dětský pokojíček neslouží pouze jako místo pro hry, ale i pro odpočinek a soustředění. Proto musejí rodiče při zařizování pokoje udělat rozumný kompromis. Ne všechno lze podvolit zábavě. Jako první většinou řešíte barvu stěn - bude v pokojíku holčička, nebo chlapeček? Pak nábytek, hračky, povlečení…

Spousta rodičů ale zapomíná na jednu velmi důležitou věc, a tou je interiérové stínění. Jak vybrat ideální stínění, které je praktické a zároveň poskytuje dětem prostor pro fantazii?

Podívejte se na nové video Maron

Začínali jsme v roce 1991 jako menší firma. Postupem času jsme se rozrostli a otevřeli showroom v centru Prahy. Mezitím jsme naši nabídku rozšířili o spoustu nových produktů z oblasti stínicí techniky. A když kvalitní výrobky namontují zlaté české ručičky, jaké v Maronu rozhodně máme, má radost celá rodina. Třeba jako ta v našem videu.

Podívejte se na video

Beata Rajská doporučuje vnitřní žaluzie od Maronu

Je nám obrovskou ctí, že si špičková módní návrhářka Beata Rajská vybrala interiérové stínění od Maronu. Do oka jí padly vertikální žaluzie Decomatic v moderní šedé barvě. Výhodou těchto vertikálních žaluzií je schopnost zaclonit i velké prosklené plochy. Jednotlivé lamely můžete natáčet a regulovat si tak intenzitu světla.

Pár slov o Beatě Rajské

Paní Beata Rajská se svou stejnojmennou značkou dosáhla mnoha úspěchů po celém světě. Její luxusní modely můžete zakoupit v butiku nebo si je nechat ušít na míru. Návrhářku Beatu Rajskou můžete vidět nejen na jejích módních přehlídkách, ale také na odborných seminářích a přednáškách na téma oděv v byznysu apod.

Podívejte se, jaké další celebrity doporučují MARON

 

Užijte si poslední slunečné dny v pergole

Podzim se nad námi smiloval a připravil si pro nás ještě pár krásných slunečních dní. A ty je potřeba nejen využít k přípravě zahrádky na zimu, ale také k odpočinku. Nachytat poslední sluneční paprsky a načerpat z nich energii. Znáte příjemnější relax, než si sednout do podzimní vyhřáté pergoly s knížkou nebo si jen zavřít oči a přemýšlet třeba o tom, kam příští rok vyrazíte na dovolenou?

Přinášíme vám pár tipů, jak co nejlépe uspořádat pergolu, abyste si v ní mohli užít podzimní opalovačku nebo poslední grilování s přáteli.

Investice do venkovního stínění se vyplatí

Regulace teploty v domácnosti i příjemný designový prvek - tak můžeme charakterizovat venkovní stínění. Umí toho ale daleko víc, než byste čekali. Kromě toho, že udržuje příjemné klima a šetří náklady na vytápění a klimatizování, také zvyšuje bezpečnost vašeho obydlí.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi venkovními žaluziemi a roletami a jaké jsou jejich hlavní výhody? Víte, jak venkovní stínění ovládat a jak se o něj starat?

Automatika v moderním stínění

Technologický pokrok (naštěstí) nezastavíme. A tak není divu, že i stínění prošlo za poslední roky velkými změnami. Je modernější, účinnější, uspoří vám peníze, a především je komfortnější. Snaží se zpříjemnit vám bydlení na maximum. Nebojíme se říct, že dnešní stínicí technika je inteligentní.  

Moderní technologií můžeme dnes vybavit každý typ stínění - od žaluzií až po pohyblivé pergoly. Spolupracujeme se společností Somfy, která je světovým dodavatelem pohonů. Somfy vyrobilo již přes 110 milionů motorů a naši zákazníci jsou s těmito systémy naprosto spokojeni.