Upravit stránku

Novinky

Pergola, terasa, nebo zimní zahrada?

Posezení s nohama nahoře, v ruce sklenička dobrého pití a výhled do překrásné zahrady. Milujeme ty chvíle pohody a vychutnáváme si je kdykoliv je to možné. Posezení v zahradě nám přináší odpočinek od každodenního hektického života a při správném umístění také krásný výhled na západy slunce.

Nejenže stavba v zahradě slouží jako oáza nekonečného klidu, pohody a relaxu, ale také má ohromné kouzlo a celou zahradu příjemně zútulní. Jaký je rozdíl mezi jednotlivými zahradními stavbami?

Markýza? Ideální společník pro chvíle na terase

Užíváte si oběd pod širým nebem a vzduchem začínají poletovat dešťové kapky? Buď můžete začít hekticky sklízet ze stolu a přesunout se do jídelny, nebo během pár vteřin roztáhnout markýzu na terase a pokračovat v rodinné idylce. Stejně tak mohou posezení znepříjemnit ostré sluneční paprsky. Proti obojímu perfektně poslouží i na balkóně či jako zastínění pergoly. Pokud se markýzou cítíte „tlačeni ke zdi“, bude pro vás ideální samostojná varianta. Někdo si možná vybaví červenobílý prověšený pruh látky před cukrárnou ze starých filmů, v moderním pojetí to však už je jiné kafe! 

6 kroků k vysněné pergole

Jaro je již v plném proudu a vy jste zatoužili po příjemném posezení v zahradě, které můžete využívat po celý rok? Potom je zahradní pergola ideální volbou. S její stavbou můžete začít hned potom, co si vše důkladně promyslíte, zejména vhodné místo v zahradě a náklady, které do stavby pergoly chcete investovat. Od vaší vysněné pergoly vás dělí 6 kroků, které jsme pro vás shrnuli do následujících odstavců. 

Znáte všechny druhy pergol?

Máte dům se zahradou, a chcete zahradu efektivně využít? Jedno z možných řešení nabízí praktická pergola. Ta může sloužit nejen pro chvíle odpočinku, pokud si ji vybavíte zahradním nábytkem, ale také je ideální pro parkování aut. Vzhled a velikost pergoly si můžete sami přizpůsobit podle dispozic svého pozemku. Lze si tak pořídit pergolu malou nebo velkou, jednoduchou nebo složenou, silnostěnnou i odlehčenou. Volba záleží pouze na vašem vkusu a způsobu využití. Jaký je v nich rozdíl a jaké všechny druhy pergol existují? Na trhu najdeme pergoly klasické, ale i moderní.

Stínění z přírodních materiálů zútulní váš domov

Také jste podlehli kouzlu přírody v interiéru? V módě je „návrat ke kořenům“, tedy i k tradičním materiálům jako je dřevo, sklo nebo kámen. Tyto materiály můžete aplikovat i na místa, která by vás na první dobrou nenapadla. Trendy velí, že by měly být materiály ideálně neopracované, aby vynikla jejich divokost a krása. To ale samozřejmě není vždycky možné. I v opracované formě jsou však dřevo nebo kámen v interiéru impozantní. Třeba na oknech.

Zveme Vás na veletrh Dřevostavby 2018

Náš stánek s označením č. LK 53 najdete v levém křídle Průmyslového paláce v Praze v Holešovicích.

  • Můžete si prohlédnout pergoly, včetně pergoly Nomo s integrovanými roletami a pohyblivou střechou.
  • Napište si o volnou vstupenku, poskytneme Vám ji zdarma.
  • Do konce února pro Vás máme AKCI - pro všechny objednávky zaslané do 28.2.2018 nabízíme MONTÁŽ ZDARMA!

Tak nezapomeňte, 1.- 4. února se na Vás těšíme na veletrhu Dřevostavby 2018 v Praze Holešovicích!

Jsme členem Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí

Stali jsme se hrdým členem SVST neboli Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí. Získali jsme tak certifikát, který potvrzuje, že jsme ověřený, spolehlivý dodavatel stínicí techniky. A co to znamená pro vás? Jistotu, že s námi nešlápnete vedle. SVST svoje členy důkladně prověřuje - musí splňovat vysokou úroveň obchodního poradenství, poskytovat kvalitní služby a certifikované výrobky a také dodržovat Etický kodex sdružení.

SVST zároveň ověřuje, jak se firma chová nejenom k zákazníkům, ale i k obchodním partnerům. Sdružení certifikát uděluje vždy na jeden rok. Není to tedy tak, že bychom ho získali jednou a měli ho napořád. Hodnoty SVST musíme splňovat neustále.

Zahradní nábytek? Je z čeho vybírat

Na terasu, do pergoly či pod markýzu. Vždy se snažíme vytvořit si na zahradě dokonalý koutek, kde trávíme příjemné chvíle s rodinou či přáteli. Chystáte se o sezóně pořídit nový zahradní nábytek? Pak vás překvapí široký sortiment, který moderní trh nabízí. Abychom vám výběr usnadnili, přinášíme základní informace o typech zahradního nábytku a vhodných kombinacích.

Je nejvyšší čas na pořízení venkovních rolet. V čem všem vám budou užitečné?

Rolety jsou stálicí ve stínicí technice. Svou oblíbenost si získaly především díky univerzálnímu použití v jakoukoliv roční dobu. V létě perfektně zastíní okna. Na rozdíl od klasických interiérových rolet odráží sluneční paprsky už předtím, než dopadnou na sklo, a zabraňují tak přehřívání interiéru. V zimě zase slouží jako dobrá izolace. Právě přes prosklené plochy se v zimě interiér totiž nejvíce ochlazuje. Venkovní rolety zároveň zvyšují zabezpečení domu. Speciální model hliníkových rolet SAFE má dokonce atest od Trezor Test.

Když všechny tyto vlastnosti spojíte s výrobou na míru od MARON CZ, širokým výběrem dekorů a typů rolet a záručním i pozáručním servisem, získáte ideální stínicí techniku do svého domu.

Léto pod pergolou chutná jinak. Vyzkoušejte sami

Rádi byste si v létě poseděli venku, ale nemáte na zahradě místo, kam byste se schovali před ostrým sluníčkem? Tak to vám chybí pergola. Jedině pod pergolou si totiž léto vychutnáte plnými doušky. Ještě než vypuknou ta největší vedra, vyberte si svou pergolu na míru.

Už dávno se nejedná o obyčejnou dřevěnou konstrukci. Dnes jsou pergoly mnohem sofistikovanější, komfortnější a představují v podstatě rozšířený obytný prostor domu. Pokud je pergola připevněná ke stěně domu, můžete si z ní navíc jednoduše udělat krásnou zimní zahradu. Představíme vám unikátní pergoly Vision, Opera a Level od italského výrobce Pratic. Konstrukce pergol pak v Maronu upravujeme přímo na míru vašim potřebám. Aby vyhovovaly vašemu životnímu stylu a krásně zapadly do zahrady.

V náruči dřeva: Když se krása pergoly snoubí s dřevostavbou

Pokud patříte mezi milovníky přírodních materiálů, jistě nedáte dopustit na dřevo. Vždyť nás obklopuje už od pradávna. Stovky let slouží i na stavbu obydlí. Rádi ho přenášíme do svých domovů, do zahrad... A znáte snad lepší doplněk zahrady a domu, než je dřevěná pergola?

Za tradiční pergoly považujeme ty ze dřeva. Nejdříve se jednalo o pouhé konstrukce, které byly připravené pro růst popínavých rostlin. Ty pak vytvořily pod pergolou příjemný stín. Dnes už naštěstí nemusíme čekat, až nám rostliny vyrostou. Můžeme si pořídit komfortní pohyblivou střechu a regulovat si sluneční paprsky přesně tak, jak potřebujeme. Pergolu díky tomu považujeme za praktické rozšíření obytného prostoru domu. Můžeme ji využívat a relaxovat od jara do podzimu.

Kazetové markýzy: Elegantní stínění, které nepatří jen do Středomoří

Markýzy má řada lidí spjaté s dovolenou u moře. Nic ale nebrání tomu, abychom si i v České republice ozdobili dům praktickým a zároveň elegantním stíněním, jakým je markýza. Má více způsobů využití. Hodí se jak k rodinným domům, tak k restauracím, na letní zahrádky, k obchodům… Největší výhodou výsuvných kazetových markýz je pestrý výběr textilií nejrůznějších barev. Zvolíte vždy takovou, která se bude perfektně hodit pro vaše účely.

V Maronu nedáme na kazetové markýzy dopustit. Mají kvalitní konstrukci, která vydrží minimálně 20 let. Rozhodně se vám vyplatí do nich investovat a pořídit si tak moderní stínění oken, terasy nebo třeba balkónu. Poslouží vám stejně dobře jako klasická pergola.

Trendy v zahradách pro rok 2017. Jakou vybrat pergolu?

I zahrady se řídí trendy stejně jako móda, účesy nebo třeba interiérový design. Už od loňského roku máme tendenci navracet se v zahradě k původním rostlinám a materiálům. Odzvonilo exotickým rostlinám, kterým se v našich končinách příliš nedaří a máme raději kamenné a dřevěné prvky než plast. Zároveň toužíme po bezúdržbové zahradě. Svůj volný čas strávíme raději relaxací v zahradě než hrabáním v hlíně a honbě za sekačkou.

A tyto trendy budou sílit i v roce 2017. Zahradu budeme čím dál více osazovat lokálními rostlinami. Objeví se i nejrůznější trávy které jsou odolné a bezúdržbové. Travnaté plochy protknou chodníčky, štěrkové cestičky a dřevěné terasy, kterými si budeme rozšiřovat obytnou plochu domu. 

Těšíme se na vás na veletrhu FOR GARDEN 2017

Blíží se každoroční mezinárodní veletrh FOR GARDEN. Letos je to už 11. ročník a my se moc těšíme, že se sejdeme u stánku MARON CZ. Veletrh se koná od 23. 3. do 26. 3. 2017 na pražském výstavišti v Letňanech. Náš stánek D14 najdete v hale 1. Představíme vám především pergoly, které můžete využít hned na jaře a nachytat první sluneční paprsky. Pošleme vám vstupenku zdarma!

Hledáme obchodně technického zástupce

Hledáme novou posilu do našeho obchodně technického týmu. Svůj životopis můžete zaslat na behun@maron.cz. Těšíme se na Vás!

Veletrh Dřevostavby 2017 se blíží a my vám nabízíme vstupenku zdarma

Letošní mezinárodní veletrh Dřevostavby 2017 je již dvanáctým ročníkem a my na něm samozřejmě nemůžeme chybět. Veletrh se koná 2.-5. února 2017 na výstavišti v Praze Holešovicích. Náš stánek s označením LK 62 najdete v levém křídle Průmyslového paláce. U stánku na vás bude čekat tým našich odborníků, který je připravený odpovídat vám na všechny otázky ohledně interiérového i exteriérového stínění. Těšíme se, že nás navštívíte.

Co vás na veletrhu čeká

Veletrh Dřevostavby 2017 je určený pro všechny, kteří se zajímají o zdravé, moderní a komfortní bydlení. Setkáte se tu s mnoha dodavateli a dozvíte se spoustu informací. Ty jsou cenné především pro ty, kteří se chystají stavět dům, rekonstruovat interiér nebo vybavovat zahradu. Nechte se inspirovat!

Jak vyzdobit okna podle posledních vánočních trendů

Vánoce se nezadržitelně blíží, a tak je čas na vánoční výzdobu interiéru. Hledáte inspiraci? Poradíme vám, jak sladit barvy s nábytkem a ostatními dekoracemi u vás doma, abyste si nepřipadali jako v cirkusu. Letošní Vánoce se nesou ve znamení tak trochu netradičních barev - vévodí jim pastelové odstíny. Například růžová, modrá, mentolová či fialová. Tradičními barvami, jako je červená, zlatá, bílá a stříbrná však také nic nezkazíte, nebojte se!

A protože nejčastěji se s vánoční výzdobou potkáváme na oknech, naše rady budou směřovat právě tímto směrem. Jak postupovat, když máte venkovní žaluzie? Jak naložit s vnitřními roletami nebo s plisé? Jak připevnit vánoční řetěz na plastová okna a věnec na vchodové dveře? Čtěte dál a dozvíte se to.

Vánoční svátky celozávodní dovolená

Dovolujeme si Vás upozornit na to, že společnost Maron bude ve dnech 22. 12. 2016 - 3. 1. 2017 uzavřena, z důvodu vánočních svátků. Přejeme Vám příjemné prožití Vánoc a vše nejlepší do nového roku.

Efektivní a designové stínění? Vsaďte na interiérové rolety

Pryč s těžkými závěsy, na které akorát sedá prach. Pryč se záclonami, které opticky zmenšují prostor. Dejte přednost interiérovým roletám. Protože jsou nejen velmi praktické, ale váš domov také krásně ozdobí. V Maronu vybíráte hned ze 7 typů interiérových rolet. Každá má trochu jiný design, ale jedno mají společné: umožňují vám regulaci světla v interiéru právě tak, jak potřebujete. Stačí vybrat vhodný typ rolety - některé se postarají o úplné zatemnění místnosti, jiné umožňují plynulou regulaci světla.

Moderní interiérové rolety se hodí do každé domácnosti, ať už si potrpíte na minimalismus, nebo dáváte přednost rustikálnímu stylu? Na výběr máte ze stovek barev a vzorů látek. Rolety vyrobíme vždy na míru vašim oknům.

Dopřejte si komfort v podobě elektricky ovládaného stínění. Zasloužíte si ho!

U většiny typů stínicí techniky MARON si můžete vybrat mezi manuálním a elektrickým ovládáním. My vám rozhodně doporučujeme to elektrické. Je mnohem pohodlnější, praktičtější a efektivnější. Stínicí techniku vybavujeme řízením Somfy. S touto francouzskou společností spolupracujeme dlouhodobě. Jsme zařazeni v partnerském programu Somfy Expert, které představuje certifikát kvality, serióznosti a vysoké odbornosti.

Skutečný komfort vám poskytuje pohonná technika Somfy, která může být součástí našich předokenních rolet, venkovních žaluzií, pergolmarkýz, interiérového stínění a také garážových vrat a bran. Výrobce tuto techniku neustále inovuje, a my vám tak můžeme poskytnout ten nejmodernější způsob ovládání stínění.