Upravit stránku

Novinky

Montáž stínění střešních oken

Tato montáž byla trochu specifická tím, že se odehrávala na mansardové střeše. Jednalo se o montáž screenových rolet na střešní okna. Máme ale zkušený a dokonale sehraný tým montérů, který si s montáží hravě poradil, jak dokazují fotografie.

Jak probíhala montáž?

Rolety jsou vyrobené na míru, jedině tak dosáhneme žádoucího stínění interiéru. Do střechy se zejména v létě opírá prudké slunce, a tak docházelo k přehřívání interiéru. Screenové rolety tomu mají zabránit. Nejprve jsme namontovali hliníkovou konstrukci rolet s kazetou, která chrání tkaninu před nástrahami počasí. Dále už jsme pouze zapojili elektrické ovládání a nastavili koncové dorazy.

Pergola nebo markýza jako ideální zastřešení letní zahrádky restaurací

Majitelé restaurací a kaváren, kteří si pořídí kvalitní a dobře vypadající zastínění venkovních prostor, mohou počítat nejen s navýšením kapacity, ale také budou moci tento prostor variabilně přizpůsobovat podle počasí. Vkusně zvoleným zastřešením navíc získá dané místo na atraktivitě, útulnosti a v neposlední řadě ho odliší od ostatních.

Obhájili jsme certifikát Ověřená firma v oboru stínicí techniky

Už po několikáté jsme získali prestižní certifikát Ověřená firma v oboru stínicí techniky. Potvrzuje, že jsme kvalitním a spolehlivým dodavatelem a partnerem. Certifikát uděluje sdružení SVST. Zaručuje, že držitel certifikátu:

- poskytuje výrobky s platnou legislativou, 
- chová se seriózně v obchodní sféře i k zákazníkům,
- má dobrou platební morálku.

Těšíme se na spolupráci.

Moderní stínění vám pomůže ušetřit za vytápění

Ať už se rozhodnete pro venkovní rolety, nebo pro žaluzie, budete překvapeni, kolik výhod v jednom nenápadném balíčku získáte. Moderní zastínění totiž nechrání jen před slunečními paprsky. 

Všestranný pomocník

Venkovní zastínění v létě zabraňuje přehřívání interiéru. Slunečnímu žáru nejsou vystavena přímo skla oken, ale předsazené zastínění, které nepříjemné paprsky odrazí.

Jak neudělat ze zimní zahrady skleník

V lednu se o sebe vaše zimní zahrada postará sama. Ale co v létě? Aby se z vašeho oblíbeného místa klidu nestal neobyvatelný skleník, je potřeba učinit nezbytná opatření. Rozpálená zimní zahrada totiž není žádný med. 

Dobré tak pro velblouda 

Ne vždy používáme zimní zahradu k pěstování kaktusů a sukulentů. Ty vyžadují suché dusno v duchu saharské pouště. Pokud jsou kaktusy vaše láska, omlouváme se vám i vašemu stádu pichláčů: informace v tomto článku vám patrně k ničemu nebudou. Jestli ale patříte k těm, kteří si v zimní zahradě rádi posedí s hrnkem kávy, jste na pravém místě – tedy na té pravé stránce. 

 

Nové video z montáže hliníkové pergoly

Životnost, odolnost a spolehlivost pergoly samozřejmě určují použité materiály, ale také nesmíme zapomínat na precizní montáž, o kterou se postarají naši odborníci! Natočili jsme pro vás nové video přímo ze stavby pergoly. Samotná stavba trvá zhruba 1 až 2 dny, podle zvolené pergoly.

Ve videu montujeme hliníkovou pergolu s pohyblivou střechou. A všimněte si, že po nás nezůstal vůbec žádný nepořádek!

Podívejte se na video

Vybíráme stínění do dětského pokoje

Dětský pokojíček neslouží pouze jako místo pro hry, ale i pro odpočinek a soustředění. Proto musejí rodiče při zařizování pokoje udělat rozumný kompromis. Ne všechno lze podvolit zábavě. Jako první většinou řešíte barvu stěn - bude v pokojíku holčička, nebo chlapeček? Pak nábytek, hračky, povlečení…

Spousta rodičů ale zapomíná na jednu velmi důležitou věc, a tou je interiérové stínění. Jak vybrat ideální stínění, které je praktické a zároveň poskytuje dětem prostor pro fantazii?

Podívejte se na nové video Maron

Začínali jsme v roce 1991 jako menší firma. Postupem času jsme se rozrostli a otevřeli showroom v centru Prahy. Mezitím jsme naši nabídku rozšířili o spoustu nových produktů z oblasti stínicí techniky. A když kvalitní výrobky namontují zlaté české ručičky, jaké v Maronu rozhodně máme, má radost celá rodina. Třeba jako ta v našem videu.

Podívejte se na video

Beata Rajská doporučuje vnitřní žaluzie od Maronu

Je nám obrovskou ctí, že si špičková módní návrhářka Beata Rajská vybrala interiérové stínění od Maronu. Do oka jí padly vertikální žaluzie Decomatic v moderní šedé barvě. Výhodou těchto vertikálních žaluzií je schopnost zaclonit i velké prosklené plochy. Jednotlivé lamely můžete natáčet a regulovat si tak intenzitu světla.

Pár slov o Beatě Rajské

Paní Beata Rajská se svou stejnojmennou značkou dosáhla mnoha úspěchů po celém světě. Její luxusní modely můžete zakoupit v butiku nebo si je nechat ušít na míru. Návrhářku Beatu Rajskou můžete vidět nejen na jejích módních přehlídkách, ale také na odborných seminářích a přednáškách na téma oděv v byznysu apod.

Podívejte se, jaké další celebrity doporučují MARON

 

Užijte si poslední slunečné dny v pergole

Podzim se nad námi smiloval a připravil si pro nás ještě pár krásných slunečních dní. A ty je potřeba nejen využít k přípravě zahrádky na zimu, ale také k odpočinku. Nachytat poslední sluneční paprsky a načerpat z nich energii. Znáte příjemnější relax, než si sednout do podzimní vyhřáté pergoly s knížkou nebo si jen zavřít oči a přemýšlet třeba o tom, kam příští rok vyrazíte na dovolenou?

Přinášíme vám pár tipů, jak co nejlépe uspořádat pergolu, abyste si v ní mohli užít podzimní opalovačku nebo poslední grilování s přáteli.

Investice do venkovního stínění se vyplatí

Regulace teploty v domácnosti i příjemný designový prvek - tak můžeme charakterizovat venkovní stínění. Umí toho ale daleko víc, než byste čekali. Kromě toho, že udržuje příjemné klima a šetří náklady na vytápění a klimatizování, také zvyšuje bezpečnost vašeho obydlí.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi venkovními žaluziemi a roletami a jaké jsou jejich hlavní výhody? Víte, jak venkovní stínění ovládat a jak se o něj starat?

Automatika v moderním stínění

Technologický pokrok (naštěstí) nezastavíme. A tak není divu, že i stínění prošlo za poslední roky velkými změnami. Je modernější, účinnější, uspoří vám peníze, a především je komfortnější. Snaží se zpříjemnit vám bydlení na maximum. Nebojíme se říct, že dnešní stínicí technika je inteligentní.  

Moderní technologií můžeme dnes vybavit každý typ stínění - od žaluzií až po pohyblivé pergoly. Spolupracujeme se společností Somfy, která je světovým dodavatelem pohonů. Somfy vyrobilo již přes 110 milionů motorů a naši zákazníci jsou s těmito systémy naprosto spokojeni.

Z našich realizací: Dvojitá markýza na střešní terase

Na zakrytí celé střešní terasy jsou nejlepší kazetové markýzy. Podívejte se, jak jsme nedávno jedny takové instalovali. Šlo o dvojici kazetových markýz s manuálním ovládáním.

Jednu část mohou majitelé otevřít a například grilovat nebo se opalovat. A druhou nechají zataženou, aby si vychutnali posezení v příjemném stínu. Záleží jen na náladě a povětrnostních podmínkách, kterým kvalitní markýza snadno odolá.

Dřevěná pergola s alternativními druhy zastínění

Mezi našimi zákazníky je i tento s krásnou dřevěnou pergolou a výhledem na jezírko. Postavil ji na míru mistr tesař a má zasklenou střechu. Jako alternativu k tomuto zastřešení jsme zvolili stropní baldaných (Soltis 92) a navíc boční screenové rolety (minirol). Sluníčko, déšť ani sníh nemá šanci. Podle počasí a aktuální nálady lze baldachýn i rolety roztáhnout nebo naopak zatáhnout.

Realizace italské pergoly v Čelákovicích

Pro našeho zákazníka z Čelákovic jsme postavili pergolu se stropními hliníkovými nastavitelnými lamelami. Díky profilu lamel je strop v zimě odolný i proti pokrývce sněhu.

Pergola má také stropní podsvětlení – v tomto případě je řešeno bodovými světly s měnitelnou intenzitou. Možná je ale i varianta se světelnými LED pásky po obvodu.

Rolovací boční rolety SOLTIS dodávají pocit soukromí a skvěle chrání před sluncem a dotěrným hmyzem.

Pergola, terasa, nebo zimní zahrada?

Posezení s nohama nahoře, v ruce sklenička dobrého pití a výhled do překrásné zahrady. Milujeme ty chvíle pohody a vychutnáváme si je kdykoliv je to možné. Posezení v zahradě nám přináší odpočinek od každodenního hektického života a při správném umístění také krásný výhled na západy slunce.

Nejenže stavba v zahradě slouží jako oáza nekonečného klidu, pohody a relaxu, ale také má ohromné kouzlo a celou zahradu příjemně zútulní. Jaký je rozdíl mezi jednotlivými zahradními stavbami?

Markýza? Ideální společník pro chvíle na terase

Užíváte si oběd pod širým nebem a vzduchem začínají poletovat dešťové kapky? Buď můžete začít hekticky sklízet ze stolu a přesunout se do jídelny, nebo během pár vteřin roztáhnout markýzu na terase a pokračovat v rodinné idylce. Stejně tak mohou posezení znepříjemnit ostré sluneční paprsky. Proti obojímu perfektně poslouží i na balkóně či jako zastínění pergoly. Pokud se markýzou cítíte „tlačeni ke zdi“, bude pro vás ideální samostojná varianta. Někdo si možná vybaví červenobílý prověšený pruh látky před cukrárnou ze starých filmů, v moderním pojetí to však už je jiné kafe! 

6 kroků k vysněné pergole

Jaro je již v plném proudu a vy jste zatoužili po příjemném posezení v zahradě, které můžete využívat po celý rok? Potom je zahradní pergola ideální volbou. S její stavbou můžete začít hned potom, co si vše důkladně promyslíte, zejména vhodné místo v zahradě a náklady, které do stavby pergoly chcete investovat. Od vaší vysněné pergoly vás dělí 6 kroků, které jsme pro vás shrnuli do následujících odstavců. 

Znáte všechny druhy pergol?

Máte dům se zahradou, a chcete zahradu efektivně využít? Jedno z možných řešení nabízí praktická pergola. Ta může sloužit nejen pro chvíle odpočinku, pokud si ji vybavíte zahradním nábytkem, ale také je ideální pro parkování aut. Vzhled a velikost pergoly si můžete sami přizpůsobit podle dispozic svého pozemku. Lze si tak pořídit pergolu malou nebo velkou, jednoduchou nebo složenou, silnostěnnou i odlehčenou. Volba záleží pouze na vašem vkusu a způsobu využití. Jaký je v nich rozdíl a jaké všechny druhy pergol existují? Na trhu najdeme pergoly klasické, ale i moderní.

Stínění z přírodních materiálů zútulní váš domov

Také jste podlehli kouzlu přírody v interiéru? V módě je „návrat ke kořenům“, tedy i k tradičním materiálům jako je dřevo, sklo nebo kámen. Tyto materiály můžete aplikovat i na místa, která by vás na první dobrou nenapadla. Trendy velí, že by měly být materiály ideálně neopracované, aby vynikla jejich divokost a krása. To ale samozřejmě není vždycky možné. I v opracované formě jsou však dřevo nebo kámen v interiéru impozantní. Třeba na oknech.