Upravit stránku

Elegantní markýzy vám poskytnou příjemný stín po celý rok

Řada lidí má markýzy spojené se Středomořím, kde je můžete vidět téměř na každém domě. Představují totiž velmi účinné a zároveň elegantní stínění. Venkovní markýzy ale začínají být čím dál víc oblíbenější i v našich končinách. A to nejen pro svou originalitu a praktičnost.

Markýzy nejčastěji vídáme na terasách, kde se postarají o příjemné posezení i za pravého poledne, a nad okny, kde zajistí, aby se interiér nepřehříval. Venkovní markýzy tak skvěle suplují pergolu nebo žaluzie.

V Maronu dodáváme všechny markýzy na míru. Tak, aby perfektně seděly nejen vašemu domu, ale především splňovaly všechny vaše požadavky.
Venkovní markýzy Praha

6 důvodů, proč si pořídit markýzu od Maronu

  • Prostorově nenáročné stínění, které se hodí na terasu, balkón i nad okna.
  • Odolná konstrukce a vysoce kvalitní látky, které odolávají nástrahám počasí.
  • Dlouhá životnost až 20 let, kterou kromě kvalitních materiálů zajistí také naše profesionální montáž.
  • Originální architektonický prvek k vašemu domu. Vyberte si ze široké škály látek.
  • Možnost manuálního i komfortního elektrického ovládání.
  • Každá markýza je vyrobená na míru.

Vsaďte na kvalitní konstrukci a prvotřídní látky

Každá naše markýza má konstrukci z odolného hliníku. To jí zajišťuje vysokou odolnost a dlouhou životnost. Hliník je žárově lakovaný, což mu zaručuje nejen dodatečnou ochranu, ale také luxusní vzhled.

A protože markýzy jsou především o designu, máme pro vás na výběr ze spousty druhů a vzorů látek. Jedná se o kvalitní, stálobarevné tkaniny z akrylových vláken, které vyrábějí přední světoví výrobci. Jsou připravené zvládnout téměř všechny rozmary počasí - běžný déšť, ostré sluneční paprsky (odolávají UV záření), a dokonce jsou odolné vůči plísním a zetlení.

Samostojné markýzy jsou užitečné hlavně tam, kde nelze kotvit stínění do stěny. Výhodou je, že nepotřebují stavební povolení, což oceníte nejenom u rodinných domů, ale také například na zahrádkách restaurací. Můžete je umístit kamkoliv chcete. Jednou samostojnou markýzou zvládneme zastínit plochu až 36 m2.

Robustní konstrukce výsuvných markýz je předurčuje k dlouhé životnosti. Budou vám bezproblémově sloužit po několik let. Speciální látky Acryl jsou impregnované proti dešti a odolné vůči sluníčku. Výsuvnou markýzu tedy využijete téměř za jakéhokoliv počasí. 

Největší výhodou kazetových markýz je, že se látka zasouvá do hliníkové kazety, a je tak chráněná před vlivy počasí a před znečištěním. Životnost látky (a celé markýzy) je proto delší. Dodáváme také polokazetové markýzy, kdy je spodní část odkrytá, což urychluje prosychání látky.

Sklopné markýzy jsou ideální k zastínění oken a výloh. Díky masivní konstrukci a silným profilům odolávají i silnějšímu větru. Po stranách markýzy jsou předpružená sklopná ramena, která udržují látku stále napnutou. Ve staženém stavu se pak látka navíjí na toč a ramena markýzy se složí.

Všechny markýzy můžete ovládat manuálně, ale doporučujeme využít spíše komfortnější elektrické ovládání.