Upravit stránku

Samostojné markýzy

Samostojné markýzy mají vlastní nosnou konstrukci
a nevyžadují tak kotvení ke zdi. Díky tomu jsou
multifunkční. Jedna taková markýza zastíní až 36 m2.

Samostojné markýzy jsou vhodné všude, kde běžné stínění nelze kotvit do zdi. Tento typ markýzy považují úřady za pohyblivé zařízení, a tak nepotřebují stavební povolení. To je výhodné zejména pro restaurace s venkovní zahrádkou. Samostojné markýzy mají životnost minimálně 20 let, jsou téměř bezúdržbové a můžou stát na svém místě po celý rok.

V Maronu montujeme především samostojné markýzy značky Harol. Belgický výrobce patří mezi nejkvalitnější dodavatele venkovního stínění v Evropě.

Výhody samostojných markýz od Maronu

  • Mají vlastní nosnou konstrukci, a tak nevyžadují kotvení ke zdi. Přitom jsou velmi stabilní a odolné.
  • Životnost markýz je 20 let, látka vám vydrží minimálně 15 let.
  • Markýzy můžete využívat celoročně. Látku nedoporučujeme vysunovat pouze při hustém sněžení.
  • Komfortní elektrické ovládání a možnost rozšíření o další doplňky (dálkové ovládání, větrné, otřesové, sluneční, dešťové čidlo, osvětlení, topné těleso, napojení na inteligentní systém řízení budovy).

Největší výhodou samostojných markýzy je fakt, že je můžete umístit kamkoliv chcete. Nijak nenarušujete konstrukci zdi a nejste omezováni prostorem. Jedna samostojná markýza od Maronu zastíní až 36 m2 plochy.

Ondřej Behún

Prohlédněte si fotogalerii samostojných markýz

  • Samostojné markýzy
  • Samostojné markýzy
  • Samostojné markýzy
  • Samostojné markýzy

Markýzy pro restauraci i na zahradu

Samostojné markýzy od Maronu mají masivní nosnou konstrukci z oceli, která je práškově lakovaná a vypalovaná v peci. Výsledkem je povrchová úprava s dlouhou životností a perfektním vzhledem. Profily a komponenty markýzy jsou vyrobené z extrudovaného hliníku. Pro zastínění vám nabízíme široký výběr akrylových látek, jejichž životnost je minimálně 15 let. Látky jsou impregnované proti vodě, proti plísním, houbám a vyblednutí barev. V rámci výhodné servisní smlouvy s prodlouženou zárukou doporučujeme objednat 1× ročně preventivní servisní prohlídku našich odborných techniků.