Upravit stránku

Automatika v moderním stínění

Technologický pokrok (naštěstí) nezastavíme. A tak není divu, že i stínění prošlo za poslední roky velkými změnami. Je modernější, účinnější, uspoří vám peníze, a především je komfortnější. Snaží se zpříjemnit vám bydlení na maximum. Nebojíme se říct, že dnešní stínicí technika je inteligentní.  

Moderní technologií můžeme dnes vybavit každý typ stínění - od žaluzií až po pohyblivé pergoly. Spolupracujeme se společností Somfy, která je světovým dodavatelem pohonů. Somfy vyrobilo již přes 110 milionů motorů a naši zákazníci jsou s těmito systémy naprosto spokojeni.

O vaše pohodlí se starají:

  • Pohony Somfy, které ovládají žaluzie a rolety v interiéru i exteriéru, markýzy a pergoly. Díky nim se nemusíte zvedat z křesla, když chcete mít doma přítmí. Stačí zmáčknout tlačítko a je to. Pohon navíc dokáže zastavit stínění přesně v takové poloze, ve které potřebujete. Při manuálním ovládání je to mnohdy velmi obtížné. 
  • Umíte si představit, že byste dnes vstávali k televizi pokaždé, když chcete přepnout program? Tipneme si, že ne. A totéž platí pro stínicí techniku. Pokaždé, když budete chtít srolovat rolety o kus výš, pootočit lamely žaluzií nebo si o trochu víc nastínit terasu, máte k dispozici dálkové ovládání
  • Sluneční čidla reagují na intenzitu slunečních paprsků. Ať už jimi vybavíte žaluzie, rolety nebo střechu pergoly, dají technice povel k zatažení, jakmile na ni dopadne sluníčko. Díky tomu se nepřehřívá interiér a vy přijedete z práce do příjemně chladného bytu.  
  • Větrná čidla instalujeme na stínicí techniku hlavně kvůli bezpečnosti. Vichr může poškodit jak venkovní žaluzie, tak střechu pergoly. Pokud se zvedne vítr, čidlo vyšle signál k technice. Střecha se stáhne, lamely žaluzií se zaklopí, a díky tomu se nepoškodí. 

Šetřete díky modernímu stínění

Věděli jste, že stínění od Maronu vám ušetří značné náklady na provoz domu? Je to prosté. V létě dokáže efektivní stínicí technika odrazit většinu slunečních paprsků, které by jinak ohřály okna, a tak zvýšily teplotu v interiéru. Vy byste museli zapínat klimatizaci a tím spotřebovávat elektřinu, což se samozřejmě promítne na celkových výdajích. Některé typy stínění využijete i v zimě. Například rolety okno izolují, a to potom nepředává chlad do interiéru. Nemusíte tedy tolik topit. 

V Maronu stínicí techniku buď přímo vyrábíme, nebo spolupracujeme s našimi dlouholetými dodavateli. Vnitřní a venkovní žaluzie, rolety, pergoly a markýzy vám navrhneme na míru a přijedeme je i namontovat. 

Pohyblivá střecha pergoly