Upravit stránku

Jak dokonale zastínit zimní zahradu

Zimní zahrada má jedno kouzlo. Dokáže vytvořit pohodovou atmosféru v každém ročním období. Když je správně navržená, pak se stane další obytnou místností domu, ve které můžete trávit své volné chvíle.

Aby vám však v prosklené zahradě bylo za každého počasí příjemně, je potřeba vyřešit její mikroklima, se kterým souvisí nejen vytápění, ale také stínění a větrání. Právě na větrání má velký vliv samotná konstrukce zimní zahrady. V létě je pak nutné zimní zahradu dobře zastínit, aby se nestala skleníkem.

 

Kombinace bočních a střešních rolet dokáže zimní zahradu zcela zastínit

Zatímco od podzimu do jara je slunce nízko a jeho paprsky dopadají na stěny zimní zahrady, v létě je pichlavému sluníčku vystavena především střecha. Je proto vhodné stínění kombinovat a nastolit si tak pohodu v zahradě po celý rok. Díky velmi variabilní konstrukci belgické stínicí techniky Harol dokážeme zastínit i větší plochy. Stínění instalujeme zvenčí - stihne tak včas odrazit sluneční paprsky, ještě než dopadnou na sklo. Díky tomu zabrání přehřívání zimní zahrady. Další výhodou je, že stínění zbytečně nezabírá vnitřní prostor zahrady. Podobným způsobem zastíníme většinu skleněných ploch. O zastínění stěn zahrady se postarají venkovní rolety.

Zaměřeno na ovládání

Stínění zimní zahrady pravděpodobně nebude stažené 24 hodin denně, proto je důležité vyřešit jeho pohodlné ovládání. Rozhodně doporučujeme elektrické ovládání, díky kterému budete ovládat stínění stiskem jednoho tlačítka (ať už na zdi, nebo na dálkovém ovladači). Pro vyšší ochranu stínění jsou tu čidla slunce-vítr, která umí automaticky rolety zatáhnout či rozvinout, jakmile příliš fouká nebo svítí sluníčko.
Zastínění zimních zahrad Maron

Pro zastínění zimní zahrady vám doporučujeme:

Stínění VZ 510

Dokáže zastínit plochu do 18 m2 a to až do šířky 4,5 m. Je možné instalovat i zdvojený systém, díky kterému zastíníme až 36 m2 (do šířky 9 m).

Stínění VZ 520

Vhodný pro zastínění velkých ploch do 24 m2 (do šířky 5,5 m), při zdvojeném systému zastíní plochu až 50 m2 o maximální šířce 11 m. Toto řešení je vhodné na příklad i pro restaurace apod.

Stínění zimních zahrad VZ 510
Stínění typu VZ 520