Upravit stránku

Kazetové markýzy: Elegantní stínění, které nepatří jen do Středomoří

Markýzy má řada lidí spjaté s dovolenou u moře. Nic ale nebrání tomu, abychom si i v České republice ozdobili dům praktickým a zároveň elegantním stíněním, jakým je markýza. Má více způsobů využití. Hodí se jak k rodinným domům, tak k restauracím, na letní zahrádky, k obchodům… Největší výhodou výsuvných kazetových markýz je pestrý výběr textilií nejrůznějších barev. Zvolíte vždy takovou, která se bude perfektně hodit pro vaše účely.

V Maronu nedáme na kazetové markýzy dopustit. Mají kvalitní konstrukci, která vydrží minimálně 20 let. Rozhodně se vám vyplatí do nich investovat a pořídit si tak moderní stínění oken, terasy nebo třeba balkónu. Poslouží vám stejně dobře jako klasická pergola.

Kde a kdy využijete kazetovou markýzu

Jak už jsme naznačili, kazetová markýza má více způsobů využití. Mezi nejčastější patří zastínění terasy či balkónu. Markýzu můžete používat po většinu roku. Od jara do podzimu vám poskytne na terase příjemný stín. Když naopak budete chtít nachytat nějaké to sluníčko, markýzu stáhnete. Stejně slouží i pro zastínění letních zahrádek u restaurací. Když máte otevřeno, hosti jsou před přímým sluncem a deštěm chráněni. Jakmile restauraci zavřete, markýzu stáhnete do kazety a je tak chráněná před vandaly.

Dalším způsobem, jak využít výsuvnou kazetovou markýzu, je stínění oken. K tomuto účelu často slouží právě ve Středomoří. Markýza nad oknem zabraňuje přímému dopadu slunečních paprsků do oken a tím přehřívání interiéru. Takové stínění je mnohem účinnější než interiérové žaluzie a vyrovná se dokonce i venkovním žaluziím. Toho využívá i řada obchodů, když chtějí stínit velké prosklené výlohy.

  • Kazetová markýza jako stínění oken
  • Kazetová markýza stíní vchod obchodu
  • Kazetová markýza jako stínění terasy

Proč zvolit kazetovou markýzu

Kazetové markýzy mají oproti pevným markýzám výhodu v tom, že jsou pohyblivé. Na rozdíl od výsuvných markýz dokážou ty kazetové uschovat navinutou látku do boxu (kazety) z extrudovaného hliníku, kde ji ze všech stran chrání před znečištěním a vnějšími vlivy počasí. Pokud tedy markýzu stahujete, když ji nepoužíváte (hlavně v zimě, silném větru nebo při dešti, když nesedíte na terase), výrazně tak prodloužíte její životnost.

Výsuvné kazetové markýzy můžete ovládat manuálně pomocí kliky. Doporučujeme vám ale komfortnější systém - elektrické ovládání. Stačí stisknout tlačítko na zdi nebo na dálkovém ovladači. Jistě oceníte také široký výběr kvalitních tkanin, které odolávají UV záření, větru a jsou voděodolné.