Upravit stránku

Trendy v zahradách pro rok 2017. Jakou vybrat pergolu?

I zahrady se řídí trendy stejně jako móda, účesy nebo třeba interiérový design. Už od loňského roku máme tendenci navracet se v zahradě k původním rostlinám a materiálům. Odzvonilo exotickým rostlinám, kterým se v našich končinách příliš nedaří a máme raději kamenné a dřevěné prvky než plast. Zároveň toužíme po bezúdržbové zahradě. Svůj volný čas strávíme raději relaxací v zahradě než hrabáním v hlíně a honbě za sekačkou.

A tyto trendy budou sílit i v roce 2017. Zahradu budeme čím dál více osazovat lokálními rostlinami. Objeví se i nejrůznější trávy které jsou odolné a bezúdržbové. Travnaté plochy protknou chodníčky, štěrkové cestičky a dřevěné terasy, kterými si budeme rozšiřovat obytnou plochu domu. 

Jak si povedou terasy a pergoly?

V duchu nových trendů se ponesou i relaxační zóny v zahradě, kterými jsou právě terasy a pergoly. Dřevěné pergoly do takové zahrady perfektně zapadnou. Konstrukce z finské borovice je velmi odolná, pevná a houževnatá. Bez problémů zvládá náročné klimatické podmínky, které jí české počasí připraví. Dřevěné pergoly ctí trend původních materiálů, a proto by ve vaší zahradě neměly chybět. Nezapomínejte, že také terasa by měla být vyrobená z dřevěných masivních prken.

Díky tomu, že na zahradě vyhledáváme především odpočinek, zvětšují se relaxační zóny. Pergoly Maron mají téměř neomezené možnosti. Zastřešíme jimi jakkoliv velký prostor u domu. Jestliže si nepřejete klasickou pergolu, která je připevněná na stěně domu, uvažujte o samostojných pergolách. Mohou stát kdekoliv v zahradě a doslova tak vytvořit oázu klidu. Jedná se v podstatě o nový obytný prostor navíc, takový venkovní obývák.

Bezúdržbové zahrady budou v oblibě
Pergola je důležitou součástí relaxační zóny v zahradě

Dopřejte si maximální komfort

Zahrada má sloužit především k odpočinku. Rozložit si deku v trávě je sice romantické, ale sedět neustále na zemi a nemít se kam schovat před deštěm není zrovna to pravé ořechové. Zahrada bez pergoly je zkrátka jako duše bez těla. Nikdy ji nevyužijete naplno. V Maronu montujeme takové pergoly, které se stanou jakýmsi pojítkem mezi interiérem a venkovním prostorem. Naše pergoly nevyžadují údržbu (především ty hliníkové) a nabízejí vám vysoký komfort v podobě pohyblivé střechy. Máte náladu na opalování? Nebo se chcete zchladit ve stínu? Jedním stiskem tlačítka to zařídíte.