Upravit stránku

Horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie dokážou spolehlivě zastínit okna
standardních i atypických tvarů. Jsou vhodné do
všech moderních interiérů. Osloví vás především
klasický vzhled hliníkových lamel.

Vnitřní horizontální žaluzie patří bezpochyby mezi nejrozšířenější druhy zastínění. Pro žaluzie mluví příznivá pořizovací cena, dlouhá životnost a snadná regulace průchodu světla do interiéru. Pokud však hledáte žaluzie, které dobře izolují a v létě nepustí do interiéru teplo, doporučujeme vám moderní venkovní žaluzie.

Horní lišta horizontálních žaluzií může mít různé tvary s integrovaným shrnovacím a naklápěcím mechanismem. Dalšími částmi jsou lamely, ovládací prvek a spodní zátěžová lišta. Žaluzie doplňujeme o boční vedení perlonem, který zabrání nežádoucímu pohybu lamel při průvanu nebo vyklopení okna.

Akční nabídka

Nyní 50% sleva z montáže horizontálních žaluzií a konzultace s odborným zaměřenín k objednávce zdarma.

Proč si pořídit horizontální žaluzie na míru

 • Žaluzie dodáváme v 6 základních barvách - RAL 9010 (bílá), RAL 9006 (stříbrná), RAL 1015 (slonová kost), RAL 1002 (pinie), RAL 8004 (kaštan) a RAL 8014 (tmavě hnědá). Případně vyrobíme žaluzie v libovolném odstínu RAL nebo dokonalou imitaci dřeva. Díky tomu se horizontální žaluzie dokonale přizpůsobí rámu okna a vytvoří s ním jeden celek. Nebo můžete zvolit horizontální žaluzie ze dřeva či bambusu.
 • Máte na výběr z lamel různých šířek. Lamely 16 mm se dobře hodí na okna malých rozměrů, naopak žaluzie s lamelami 35 nebo 50 mm jsou určeny pro zastínění velkých ploch a výklenků. Nejběžnější jsou pak 25mm lamely, které lze využít i pro tzv. celostínicí provedení, kdy lamely při uzavření vytvoří dokonale stínící plochu bez viditelných otvorů.

Ovládání horizontálních žaluzií

V závislosti na typu žaluzie jsou k dispozici různé varianty ovládání - kombinace provázku pro shrnování a tyčky pro naklápění lamel, kuličkový řetízek, nekonečná šňůra nebo komfortní ovládání elektromotorem.

Údržba horizontálních žaluzií

Výhodou těchto žaluzií je velmi nenáročná údržba. Ta spočívá v podstatě jen v čištění lamel žaluzie od prachu. Nejjednodušší způsob je uzavření lamel a očištění pomocí hadříku nebo vysavače s nástavcem. 


Typy horizontálních žaluzií MARON

Vnitřní interiérové horizontální žaluzie

Praktický a variabilní typ vnitřní žaluzie, který umožňuje zaclonit téměř všechny typy oken. Horní lišta horizontální žaluzie je řešena formou ohýbaného „U“ profilu o průřezu 25 × 19 mm, ve kterém je ukryta hřídel a naklápěcí mechanismus lamel.

 • Ovládání kombinací provázku (shrnování lamel) a plastové tyčky (naklápění)
 • Varianty lamel: 16 mm, 25 mm a 25 mm celostínící.
 • Min. šířka 25 cm, max. šířka 240 cm, max. výška 250 cm, max. garantovaná plocha 2,5 m².
 • Pomocí tohoto typu žaluzie lze řešit i zastínění šikmých a lomených oken.

ISO žaluzie do plastových oken a do eurooken

Horizontální žaluzie ISO nepůsobí v interiéru vůbec rušivě, ale naopak s oknem maximálně splynou. To všechno při zachování stoprocentní funkčnosti a snadné ovladatelnosti. Horní profil ukrývající mechanismus funguje zároveň jako estetická krycí lišta splývající s rámem okna.

 • Ovládání prostřednictvím kuličkového řetízku s kombinací shrnovací i naklápěcí funkce.
 • Lamely nejsou předsazeny před okno, ale jsou zasazeny těsně ke sklu do prostoru mezi zasklívacími lištami, takže celý výrobek ani při bočním pohledu nijak neruší a nevyčnívá.
 • Lamely vyrábíme v desítkách barev včetně 7 odstínů imitace dřeva. Profily se vyrábějí v 6 základních barvách: bílá, stříbrná, slonová kost, pinie, kaštanová a hnědá. Na přání klienta je nalakujeme do jakéhokoli odstínu RAL. 
 • Lamely 16 mm, 25 mm a 25 mm celostínící. Min. šířka 30 cm, max. šířka 200 cm, výška 30-220 cm, max. garantovaná plocha je 2,5 m².

Široké interiérové žaluzie s lamelou 50 mm

Moderní horizontální žaluzie s lamelou širokou 50 mm zajišťují vysoký stupeň zastínění pro velká okna. Díky tomu najde využití i v komerčních prostorech. Můžete je využít i jako venkovní zastínění, protože vyhoví i vyšším nárokům na odolnost a trvanlivost.

 • Nosným základem lamelové žaluzie je horní profil, který je povrchově upraven pozinkem nebo práškově lakován dle vzorníku RAL.
 • Lamely jsou vyrobeny z velmi pevné a pružné slitiny hliníku, která výborně odolává všem vnějším vlivům včetně poryvů větru a jiného mechanického namáhání. Mají speciální UV odolný lak v několika barevných odstínech.
 • Lamelová žaluzie je standardně vybavena bočním vedením - ocelovým lankem v ochranném silonovém obalu.
 • Ovládání prostřednictvím nekonečné šňůry, klikou nebo elektromotorem.
 • Min. šířka 400 mm, max. šířka 3 150 mm, max. výška 3 000 mm, max. garantovaná plocha 6 m² pro ovládání šňůrou, 8 m² pro ovládání klikou nebo motorem.

 


Meziskelní interiérové žaluzie

Meziokenní žaluzie byly dříve velice rozšířené, zejména díky rozebíratelným panelákovým oknům. Nyní jsou poněkud na ústupu z důvodu nahrazování rozebíratelných oken novými typy oken s izolačním dvojsklem.

 • Ovládací provázek i tyčka opatřená pružným spojovacím dílem jsou vyvedeny do interiéru připraveným otvorem skrz křídlo okna.
 • Díky svému umístění je meziskelní žaluzie velmi účinná v izolaci tepla, bezpečně krytá před poškozením a zcela nenáročná na údržbu.
 • Lamely meziokenní žaluzie jsou široké 16 mm, 25 mm a 25 mm a celostínící.
 • Dodáváme desítky odstínů meziskelních žaluzií, včetně imitace dřeva, s možností výroby atypických tvarů pro šikmá a lomená okna.
 • Min. šířka 18 cm, max. šířka 240 cm, max. výška 250 cm, max. garantovaná plocha 2,5 m².

Velkoplošné interiérové žaluzie monokomando

Špičková kvalita komponentů, pohodlné a snadné ovládání, perfektní design a bezchybná funkčnost i v nadstandardních rozměrech - to jsou žaluzie monokomando. V moderní architektuře nacházejí stále častěji uplatnění francouzská okna a jiné velkoryse prosklené plochy. Tyto plochy plnohodnotně zastíní právě žaluzie monokomando.

 • Ovládání nekonečným řetízkem, který slouží jak pro naklápění, tak pro shrnování lamel.
 • Hliníkové lamely se vyrábějí v šíři 16 a 25 mm, v mnoha barevných odstínech včetně věrných imitací dřeva.
 • Montáž je variabilní čelně i stropně, pro zpevnění je vhodné výrobek doplnit bočním vedením.
 • Elegantní design skvěle doplňuje klasické i moderní interiéry.