Upravit stránku

Jak si nejlépe zpříjemnit léto, aniž by vás omezovaly rozmary počasí?

Léto se blíží a s ním také vidina relaxačních dnů strávených na terasách a zahradách. Ty se dnes staly nepostradatelným komfortem našeho bydlení. A jak si posezení co nejvíce zpříjemnit, aniž by vás ohrožovala nevyzpytatelnost počasí? Možností je nepřeberné množství. Je jen na vás, které vám budou vyhovovat a budou tím nejlepším řešením.

Pergoly - místo, které chrání před nevyhovujícím počasím 

Pergola poskytuje útulné zázemí, které chrání buď před slunečními paprsky nebo deštěm. Typ pergoly je vhodné vybrat podle stylu, který preferujete. Pro dřevostavby jsou zpravidla nejlepší dřevěné pergoly. Dalším řešením je hliníková konstrukce, která se hodí k moderním domům.

Nechcete-li řešit instalaci přímo na stěnu domu, pak je vhodnou alternativou samostojná pergola. Její výhodou je ukotvení na jakémkoli místě na pozemku. Můžete jí zastřešit také stání pro auta či bazény. Vytvoříte tak skvělé relaxační místo uprostřed zahrady. I v tomto případě můžete vybírat z materiálu jako dřevo nebo hliník. Navíc nevyžadují příliš péče a zároveň vynikají dlouhou životností

Markýzy - vhodné řešení pro balkóny a terasy

Markýzy poskytují účinnou ochranu proti nepřízni počasí. Vzhledem ke své konstrukci se hodí především na zastínění balkónů a lodžií. I zde můžete vybírat mezi různými druhy. Výsuvné markýzy si při příznivé ceně zachovávají dlouhou životnost a jejich další výhodou je možnost zastínit i větší plochy.

Sklopné markýzy jsou vhodné především pro zakrytí menších ploch a vynikají pevnou a stabilní konstrukcí. Pomocí LED pásků pak můžete vytvořit zajímavé podsvícení, které vaše posezení příjemně zútulní a zatraktivní.

Výsuvná markýza

Kazetové markýzy v sobě kombinují to nejlepší. Jejich benefitem je hliníkový box, do kterého se látka zasune a je chráněna nejen ušpiněním a poškozením. Zastavení v jakékoliv poloze umožňuje regulovat intenzitu stínění tak, jak vám nejvíce vyhovuje.

Pro zvelebení odpočinkového prostoru můžete použít i samostojné markýzy bez nutnosti instalace do zdi.

Vnitřní rolety – dokonalý prostředek k zútulnění interiéru

Další možností jsou vhodně zvolené vnitřní rolety, které poskytují ochranu před slunečními paprsky, vyzařovaným teplem, ale zároveň jsou skvělým designovým prvkem, který pomůže dotvořit celkovou koncepci vašeho interiéru.

Jejich pořízení se pohybuje v různých cenových relacích. Vybírat můžete z různých barev, materiálů a látek. Při výběrů látky je potřeba dbát na to, jak velké zastínění potřebujete. Podle hustoty materiálů si můžete vybírat od jemného přistínění až po dokonalé zatemnění. 

Roleta ZEBRA
Roleta ZEBRA

Pro zastínění můžete instalovat několik rozličných typů. Římské rolety poskytují řasení do rovnoměrných záhybů, které poskytují nadčasový vzhled. Jejich jedinečností je, že vytvářejí vodorovné překryvy a stávají se tak originálním prvkem vašeho interiéru.

V posledních letech jsou velmi populární rolety ZEBRA s vodorovnými pruhy průhledného a neprůhledného materiálu, kombinující v sobě tak vlastnosti rolet, tak žaluzií a zajišťují tak plynulou regulaci světla.

Možností, jak zvelebit zahrady a terasy je opravdu nepřeberné množství. Vybírat můžete podle stylu vaší stavby a osobních preferencí. Velkou výhodou je, že téměř všechny druhy stínění mohou být  vybavené komfortním dálkovým ovládáním s možností napojení na inteligentní domácnost, větrná nebo sluneční čidla.