Upravit stránku

Markýza? Ideální společník pro chvíle na terase

Užíváte si oběd pod širým nebem a vzduchem začínají poletovat dešťové kapky? Buď můžete začít hekticky sklízet ze stolu a přesunout se do jídelny, nebo během pár vteřin roztáhnout markýzu na terase a pokračovat v rodinné idylce. Stejně tak mohou posezení znepříjemnit ostré sluneční paprsky. Proti obojímu perfektně poslouží i na balkóně či jako zastínění pergoly. Pokud se markýzou cítíte „tlačeni ke zdi“, bude pro vás ideální samostojná varianta. Někdo si možná vybaví červenobílý prověšený pruh látky před cukrárnou ze starých filmů, v moderním pojetí to však už je jiné kafe! 
U nás získáte jen kvalitní provedení a odbornou montáž. Jsme česká firma, ale spolupracujeme i s ověřenými a spolehlivými výrobci ze zahraničí jako je belgická rodinná firma Harol. Minimální životnost markýzy je dle provedení od 15 či 20 let a kvalita se rozhodně nedá srovnávat s markýzami z hobby marketů, které byste si mezitím možná museli pořídit několikrát. Naší velkou devízou oproti nim je i to, že vám nabídneme širokou škálu látek, barev a markýzu připravíme na míru. Nemusíte tedy kvůli pevným rozměrům měnit to, co je vám pohodlné. Ona se přizpůsobí vám. 

Markýzy s pevnou konstrukcí

Chcete markýzu na balkón svého bytu a máte dojem, že to nemá smysl? Rádi vás vyvedeme z omylu. Podívejte se na markýzy s pevnou či sklopnou konstrukcí. Ty poskytnou příjemný stín i na malém prostoru. Jde také o nejekonomičtější variantu. Hodí se i k zastínění jednotlivých oken, kdy zabrání přehřívání interiéru, a přitom máte volný výhled do zahrady. Vhodná je i k zastínění výloh.

Kazetové markýzy

Kazetové markýzy kralují segmentu těch výsuvných a jde o špičku ve stínící technice. Látka se zasouvá do hliníkové kazety uzavřené předním profilem, který do ní přesně zapadne. Tam je plátno chráněno před nepříznivými vlivy, což ještě zlepší jeho dlouhou životnost. Dodáváme i tzv. polokazetové markýzy, které mají ve spodní části kazety nezakrytý prostor pro lepší prosychání látky.
  • Kazetové markýzy
  • Pevné a sklopné markýzy

Výsuvné markýzy

Parádu vám na terase udělají výsuvné markýzy, které od firmy Harol nabízíme i s prodlouženou zárukou a ročními preventivními kontrolami! Hodí se na menší i větší balkóny. Zastínění a sucho vám poskytnou impregnované látky Acryl, které jsou stálobarevné, odolné proti UV záření, plísním a hnilobám.

Výhodou je i jejich bezúdržbovost. Trvanlivost pevných částí zaručí povrchová úprava vypalovaným lakem. Jako třešničku na dortu si můžete k markýze na terase přidat i osvětlení LED páskem, které využijete, i když je markýza srolovaná. Díky možnosti zakrytí velkých ploch také zpříjemní posezení hostů na zahrádce restauračního zařízení.

Samostojná markýza

Univerzální využití má samostojná markýza, která není připevněná na zeď. Má vlastní nosnou konstrukci, která je velmi stabilní a odolná. Nedoporučujeme ji vysouvat při hustém sněžení, jinak má celoroční využití. Skvělá je její mobilita, takže když budete měnit dispozice zahrady, stačí ji jen přesunout.

Krom domácností, které nemají venkovní posezení přímo u zdi domu, ji ocení i restauratéři či cateringové společnosti. A to nejen díky zastíněné ploše až 36 m2. Je výhodou, že úřady tyto markýzy považují za pohyblivé zařízení a nepožadují na ně stavební povolení. Navíc je můžete na noc srolovat a nebát se vandalů.

Pohodlí neomezené konstrukcí

Zároveň je markýza zajímavou alternativou pergoly, pokud nechcete či nemůžete mít trvalou konstrukci. Navíc vám zastínění poskytne, jen pokud ho potřebujete. Když budete chtít chytat bronz, jednoduše ji sbalíte. U všech výrobků si můžete vybrat ovládání buď manuální, nebo elektrické od francouzské společnosti Somfy. Pro ještě větší pohodlí můžete markýzu napojit na řídící automatiku, která ji díky čidlům vysune při vámi zvolené intenzitě slunečního záření nebo naopak zasune při silném větru, aby nedošlo k poškození.

Ať si vyberete kterýkoliv typ, za své peníze dostanete kvalitní markýzu, která vydrží! Rádi vám poradíme, kontaktujte nás.