Upravit stránku

Stínění z přírodních materiálů zútulní váš domov

Také jste podlehli kouzlu přírody v interiéru? V módě je „návrat ke kořenům“, tedy i k tradičním materiálům jako je dřevo, sklo nebo kámen. Tyto materiály můžete aplikovat i na místa, která by vás na první dobrou nenapadla. Trendy velí, že by měly být materiály ideálně neopracované, aby vynikla jejich divokost a krása. To ale samozřejmě není vždycky možné. I v opracované formě jsou však dřevo nebo kámen v interiéru impozantní. Třeba na oknech.

Ideální kombinace dřeva a skla

Přemýšleli jste někdy o tom, jak skvěle k sobě ladí dřevo a sklo? Každý ví, že protiklady se přitahují. V tomto případě je to křehké studené sklo a masivní teplé dřevo. Tuto kombinaci najdeme nejen na nábytku, ale například i na oknech. A nemyslíme zrovna rám okna a skleněnou výplň. Myslíme dřevěné interiérové stínění. Jde ruku v ruce s trendy. S dřevěnými žaluziemi si domů pořizujete originální kousek, který jen tak někdo nemá. Dobře vypadá a svou úlohu splní na jedničku. Od klasických hliníkových žaluzií se z hlediska funkčnosti ničím neliší. Můžete je vytahovat, zastavovat v jakékoliv poloze, naklápět lamely a tím si regulovat intenzitu světla.

  • Dřevěné interiérové stínění
  • Dřevěné interiérové stínění
  • Luxusní bambusové žaluzie

Čeho byste se možná báli, ale úplně zbytečně:

  • „Dřevěné žaluzie vyblednou.“ Každá dřevěná lamela je zvlášť lakována několika vrstvami velmi kvalitní barvy, díky níž si zachovává barvu po dlouhou řadu let.
  • „Lamely se při větším tlaku zlomí.“ Pro výrobu dřevěných žaluzií na míru vybíráme jen ty nejkvalitnější materiály. Pracujeme především s bambusovým dřevem, jenž obsahuje křemík, který zajišťuje tvrdost a zároveň pružnost dřeva. Je tedy velmi nepravděpodobné, že by se vám lamely bambusových žaluzií polámaly.
  • „Po vytažení budou dřevěné žaluzie tvořit velký nábal.“ Dřevěné lamely jsou o něco silnější než ty hliníkové a nábal tedy bude o něco větší. Bambusové žaluzie jsou však tenčí, a tak i po vytažení zůstávají velmi elegantní
  • „Dřevěné lamely se brzo ušpiní, zapráší.“ Výhodou dřevěných žaluzií je, že jsou bezúdržbové. Sice na ně bude sedat prach jako na každé jiné žaluzie, ale stačí je jen otřít suchým hadříkem. Vodě se vyhýbejte, nedělá dřevu dobře. 
  • „Nejsou tak tvárné, jsou tuhé.“ Je pravda, že dřevěné žaluzie jsou tužší. Pokud chcete stínění z přírodního materiálu, které se lépe přizpůsobí, zkuste stínění s dřevěnou tkaninou. Dají se dobře využít i pro zastínění balkónu.