Upravit stránku

Užijte si poslední slunečné dny v pergole

Podzim se nad námi smiloval a připravil si pro nás ještě pár krásných slunečních dní. A ty je potřeba nejen využít k přípravě zahrádky na zimu, ale také k odpočinku. Nachytat poslední sluneční paprsky a načerpat z nich energii. Znáte příjemnější relax, než si sednout do podzimní vyhřáté pergoly s knížkou nebo si jen zavřít oči a přemýšlet třeba o tom, kam příští rok vyrazíte na dovolenou?

Přinášíme vám pár tipů, jak co nejlépe uspořádat pergolu, abyste si v ní mohli užít podzimní opalovačku nebo poslední grilování s přáteli.

Pohyblivá pergola vyzraje nad rozmary počasí

Podzimní počasí je hodně proměnlivé, a tak si jeden den užíváme sluníčka a druhý den se choulíme do bundy. Pokud však máte moderní pergolu, nemusíte se nějakou přeháňkou vůbec trápit. Neduhem „pevných" pergol, bývá to, že je na jaře a na podzim moc nevyužijete, je v nich prostě zima. Když má ale pergola pohyblivou střechu, dokáže se přizpůsobit aktuálnímu počasí. V tropických vedrech vám připraví příjemný stín, v babím létě zase nechá proniknout příjemné sluneční paprsky až na terasu. V zimě dokonce lamely unesou i váhu sněhu. Baldachýnové pergoly naopak sníh neunesou, proto doporučujeme vybavit je speciálními čidly.

 • Pohyblivé zastřešení pergol
  Užijte si krásný podzim na terase v pergole s pohyblivou střechou
 • Zastínění pergoly pomocí pohyblivých lamel
  Střešní lamely si nakloníte podle sluníčka.
 • Větrná čidla na dřevěné pergole
  Větrná čidla ochrání střechu pergoly před poškozením.

Až začne přituhovat…

Co když si ale v pergole chcete posedět i večer, když už sluníčko nehřeje, něco si ogrilovat, pobavit se? Naše pergoly jsou perfektně připravené na osazení bočních stěn. Když na to přijde, pergolu si můžete úplně celou uzavřít, zapojit si přímotop a posedět si i v chladnější večer. Boční stěny fungují samostatně, nejsou na sebe nijak navázané, a tak si každou můžete ovládat, jak zrovna potřebujete.
 • Dřevěná pergola s boční stěnou
  Dřevěná pergola s boční stěnou
 • Moderní hliníková pergola se sítěmi
  Moderní hliníková pergola s bočními sítěmi
 • Pergola s lamelovou střechou. Lamely vydrží i tíhu sněhu
  Pergola s lamelovou střechou. Lamely vydrží i tíhu sněhu