Upravit stránku

Záclony nebo rolety? Obojí má své kouzlo

I když ve světě jsou okna bez záclon nebo rolet celkem běžná, v našich krajinách se to moc nenosí. Přece jenom máme rádi svoje soukromí a chceme se schovat před zvědavými sousedy nebo kolemjdoucími. Holá okna také v mnohých vyvolávají pocit prázdného bytu, což může přilákat nezvanou návštěvu. Není proto divu, jak moc jsou stále oblíbené záclony a rolety v oknech

Pojďme se podívat, jaké jsou jejich (ne)výhody. Věříme, že si vyberete svého favorita.

Záclony a závěsy patří mezi nestárnoucí klasiku

Pokud si myslíte, že záclony jsou přežitek, tak vás vyvedeme z omylu. Díky moderním materiálům a zajímavým vzorům se záclony a závěsy stanou velmi zajímavým doplňkem interiéru, který je navíc funkční. Záclona umně skryje to, co se děje za okny, ale přesto vám domů pustí světlo. Závěs vám zase zajistí naprosté soukromí a ztlumí sluneční světlo.

ploc Pokud si chcete zútulnit interiér, záclony a závěsy jsou jednou z ideálních možností. Vybírejte z rozmanitých druhů látek, barev a vzorů je nepřeberné množství. Své místo najdou nejen v klasickém interiéru, ale stanou se i plnohodnotným doplňkem hotelových pokojů.

Možná někdo bude argumentovat, že se do záclon a těžkých látek závěsů jen chytá prach. Neměl by ale zapomínat, že záclony a závěsy můžete kdykoliv vyprat. To je jejich největší výhoda! A každý přece ví, jak krásně provoní byt čerstvě vyprané záclony.

  • Záclony a závěsy jsou velmi elegantním doplňkem každého okna, ale uplatnění najdou zejména u velkých prosklených ploch.
Záclony a závěsy

Když rolety nejsou jenom stínicí prvek

Do moderního interiéru a na menší okna se hodí interiérové rolety. Dnešní rolety se vyrábějí z kvalitních polyesterových látek, které drží tvar a dobře se navíjí. Na výběr máte z různých barev a propustnosti světla. Přitom se velmi snadno udržují. Látkové rolety jsou ošetřené antistatickou vrstvou, která zaručí, že látka vydrží dlouho pěkná a udrží si svou barvu. 
Rolety den a noc (Zebra) od Maronu
  • Velmi oblíbené jsou tzv. rolety den a noc, kde dvojitě navinutá látka umožňuje lepší regulaci světla. V naší nabídce je najdete jako rolety Zebra. Kombinují vlastnosti rolet a žaluzií.
  • Římské rolety jsou zajímavé tím, že se při vytažení řasí do elegantních záhybů. Výhodou těchto rolet, mimo jiné je, že se také dají vyprat

Tak čemu dáte přednost vy?