Upravit stránku

Žaluzie jako praktický doplněk bytu

Moderní žaluzie už dávno neslouží jenom jako lapač prachu. Naopak jsou velmi platným doplňkem do každého bytu, kde se uplatní po celý rok. Přes den zabrání sluníčku, aby ohřívalo interiér, po setmění zase chrání vaše soukromí před zvědavými pohledy. 

Interiérové žaluzie jsou zkrátka stále velmi populární, a to nejenom díky dostupné ceně, ale také díky širokému výběru. Žaluzie totiž nejsou jenom nudné stříbrné lamely. Můžete si vybrat z několika barev, materiálů, designu i způsobů ovládání. Nebojte, rádi vám pomůžeme vybrat ideální žaluzie do vašeho bytu.

Když světlo hraje hlavní roli…

Zatímco před desítkami let se stavěly domy s malými okny kvůli co nejmenším tepelným ztrátám, dnes si potrpíme na velké světlé prostory. Protože právě světlo (a stín) se výrazně podílí na celkovém dojmu, kterým na nás interiér působí. Dokáže vytvořit jedinečnou atmosféru pro různé příležitosti. Abyste si ale se světlem mohli hrát tak, jak zrovna potřebujete, musíte mít vhodné stínění. Dobrou zprávou je, že moderní interiérové žaluzie slouží i jako designový doplněk bytu. Stačí dobře vybrat.

Žaluzie nebo plisé?

  • Mezi nejběžnější interiérové žaluzie patří ty horizontální s hliníkovými lamelami. Jejich výhodou je, že můžete vybírat hned z několika šířek lamel. Díky tomu dokážeme zastínit okna různých velikostí nebo instalovat i tzv. celostínicí provedení, při kterém lamely o šířce 25 mm vytvoří dokonalou plochu bez otvorů, kudy by pronikalo dovnitř světlo. Tyto hliníkové horizontální žaluzie dodáváme v mnoha barvách.
  • Kdo má rád přírodní materiály a chce si dopřát originální řešení, určitě ho zaujmou dřevěné a bambusové žaluzie. Tyto ušlechtilé materiály dodají interiéru na originalitě a luxusu. Dobře snášejí vlhkost, takže jsou vhodné například i do koupelny. I dřevěné žaluzie pořídíte v různých barvách.
  • Vertikální žaluzie máte možná spojené s kancelářemi a komerčními prostory. Přitom velmi dobře poslouží i doma a vůbec vám neudělají ostudu. Dokáží zastínit i velkou svislou plochu nebo poslouží i pro elegantní oddělení větších místností.
  • Plisé je speciální typ žaluzie tvořený skládanou tkaninou. Jsou vhodné na všechny typy ploch, které zastíní velmi efektivním a elegantním způsobem. Plisované tkaniny nabízíme v mnoha barvách a vzorech. Díky tomu je dokonale sladíte se zbytkem interiéru. Tkaninu lze z venkovní strany opatřit i tenkou hliníkovou vrstvou, která ještě lépe odráží sluneční paprsky a brání tak přehřívání interiéru. 
  • Žaluzie plisé
  • Dřevění žaluzie
  • Horizontální žaluzie
  • Vertikální žaluzie
Každou žaluzii můžete ovládat manuálně pomocí řetízku. Pro větší plochy však kvůli komfortu doporučujeme elektrické ovládání.