Upravit stránku

Hliníkové žaluzie

Nabízíme vám hned několik typů hliníkových
žaluzií. Vyberte si také z různých rozměrů,
barev a provedení.

Hliníkové žaluzie patří v současnosti mezi nejběžnější interiérové stínění. U nás si navíc můžete vybrat hned z několika typů žaluzií, rozměrů i barev. Žaluzie lze ovládat jak ručně, tak elektromotorem.

Horní lišta hliníkových žaluzií může mít různé tvary s integrovaným shrnovacím a naklápěcím mechanismem. Dalšími částmi jsou lamely, ovládací prvek a spodní zátěžová lišta. Žaluzie doplňujeme o boční vedení perlonem, který zabrání nežádoucímu pohybu lamel při průvanu nebo vyklopení okna.

Typy hliníkových žaluzií MARON

Horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie

Praktický a variabilní typ vnitřní žaluzie, který umožňuje zaclonit téměř všechny typy oken. Horní lišta horizontální žaluzie je řešena formou ohýbaného „U“ profilu, ve kterém je ukryta hřídel a naklápěcí mechanismus lamel.

 • Ovládání kombinací provázku (shrnování lamel) a plastové tyčky (naklápění)
 • Pomocí tohoto typu žaluzie lze řešit i zastínění šikmých a lomených oken.

ISO žaluzie do plastových oken a do eurooken

Horizontální žaluzie ISO nepůsobí v interiéru vůbec rušivě, ale naopak s oknem maximálně splynou. To všechno při zachování stoprocentní funkčnosti a snadné ovladatelnosti. Horní profil ukrývající mechanismus funguje zároveň jako estetická krycí lišta splývající s rámem okna.

 • Ovládání prostřednictvím kuličkového řetízku s kombinací shrnovací i naklápěcí funkce.
 • Lamely nejsou předsazeny před okno, ale jsou zasazeny těsně ke sklu do prostoru mezi zasklívacími lištami, takže celý výrobek ani při bočním pohledu nijak neruší a nevyčnívá.
Žaluzie ISO
Žaluzie se širokou lamelou

Široké interiérové žaluzie s lamelou 50 mm

Moderní horizontální žaluzie s lamelou širokou 50 mm zajišťují vysoký stupeň zastínění pro velká okna. Díky tomu najde využití i v komerčních prostorech. Můžete je využít i jako venkovní zastínění, protože vyhoví i vyšším nárokům na odolnost a trvanlivost.

 • Nosným základem lamelové žaluzie je horní profil, který je povrchově upraven pozinkem nebo práškově lakován dle vzorníku RAL.
 • Lamely jsou vyrobeny z velmi pevné a pružné slitiny hliníku, která výborně odolává všem vnějším vlivům včetně poryvů větru a jiného mechanického namáhání. Mají speciální UV odolný lak v několika barevných odstínech.
 • Lamelová žaluzie je standardně vybavena bočním vedením - ocelovým lankem v ochranném silonovém obalu.
 • Ovládání prostřednictvím nekonečné šňůry, klikou nebo elektromotorem.

Meziskelní interiérové žaluzie

Meziokenní žaluzie byly dříve velice rozšířené, zejména díky rozebíratelným panelákovým oknům. Nyní jsou poněkud na ústupu z důvodu nahrazování rozebíratelných oken novými typy oken s izolačním dvojsklem.

 • Ovládací provázek i tyčka opatřená pružným spojovacím dílem jsou vyvedeny do interiéru připraveným otvorem skrz křídlo okna.
 • Díky svému umístění je meziskelní žaluzie velmi účinná v izolaci tepla, bezpečně krytá před poškozením a zcela nenáročná na údržbu.
 • Dodáváme desítky odstínů meziskelních žaluzií, včetně imitace dřeva, s možností výroby atypických tvarů pro šikmá a lomená okna.
Meziskelní žaluzie
Velkoplošné žaluzie

Velkoplošné interiérové žaluzie monokomando

Špičková kvalita komponentů, pohodlné a snadné ovládání, perfektní design a bezchybná funkčnost i v nadstandardních rozměrech - to jsou žaluzie monokomando. V moderní architektuře nacházejí stále častěji uplatnění francouzská okna a jiné velkoryse prosklené plochy. Tyto plochy plnohodnotně zastíní právě žaluzie monokomando.

 • Ovládání nekonečným řetízkem, který slouží jak pro naklápění, tak pro shrnování lamel.
 • Montáž je variabilní čelně i stropně, pro zpevnění je vhodné výrobek doplnit bočním vedením.
 • Elegantní design skvěle doplňuje klasické i moderní interiéry.