Upravit stránku

Horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie dokážou spolehlivě zastínit okna
standardních i atypických tvarů. Jsou vhodné do
všech moderních interiérů. Osloví vás především
klasický vzhled hliníkových či dřevěných lamel.

Vnitřní horizontální žaluzie patří bezpochyby mezi nejrozšířenější druhy zastínění. Pro žaluzie mluví příznivá pořizovací cena, dlouhá životnost a snadná regulace průchodu světla do interiéru. 

Proč si pořídit horizontální žaluzie na míru

  • Žaluzie dodáváme v široké škále barevných provedení, v libovolném odstínu RAL nebo dokonalé imitaci dřeva. Díky tomu se horizontální žaluzie dokonale přizpůsobí rámu okna a vytvoří s ním jeden celek. Nebo můžete zvolit horizontální žaluzie ze dřeva či bambusu.
  • Máte na výběr z lamel různých šířek. Lamely 16 mm se dobře hodí na okna malých rozměrů, naopak žaluzie s lamelami 35 nebo 50 mm jsou určeny pro zastínění velkých ploch a výklenků. Nejběžnější jsou pak 25mm lamely, které lze využít i pro tzv. celostínicí provedení, kdy lamely při uzavření vytvoří dokonale stínící plochu bez viditelných otvorů.

Ovládání horizontálních žaluzií

V závislosti na typu žaluzie jsou k dispozici různé varianty ovládání - kombinace provázku pro shrnování a tyčky pro naklápění lamel, kuličkový řetízek, nekonečná šňůra nebo komfortní ovládání elektromotorem.

Údržba horizontálních žaluzií

Výhodou těchto žaluzií je velmi nenáročná údržba. Ta spočívá v podstatě jen v čištění lamel žaluzie od prachu. Nejjednodušší způsob je uzavření lamel a očištění pomocí hadříku nebo vysavače s nástavcem.