Upravit stránku

Inspirujte se našimi realizacemi interiérových a venkovních rolet v Praze

Designové rolety Praha
Římské rolety Praha

Rolety Zebra v rodinném domě v Průhonicích

Majitelé rodinného domu si přáli vyřešit interiérové stínění, které jim bude vyhovovat nejen pro praktické stránce, ale také po té designové. Zvolili jsme unikátní rolety Zebra (neboli rolety den a noc), které kombinují vlastnosti žaluzií a rolet. Rolety se pohodlně ovládají řetízkem.

Římské rolety v rodinném domě Praha

Majitelé rodinného domu v Praze-Západ objevili kouzlo římských rolet, které si nechali namontovat do obývacího pokoje. Římské rolety jsou zajímavé tím, že se řasí do rovnoměrných záhybů. Díky tomu rolety získávají velmi romantický vzhled.

Majitelé římských rolet v pražském domě si vybrali lehkou poloprůhlednou látku a manuální ovládání, které je u tohoto typu rolet celkem běžné. Pro větší komfort si ale můžete pořídit i rolety s elektrickým ovládáním.

Venkovní rolety Praha
Rolety do střešních oken Praha

Předokenní rolety v pražském bytě

Majitelé bytu v Mattioliho ulici v Praze si objednali hliníkové rolety do oken, které jsou velmi účinným stínicím a zároveň bezpečnostním prvkem. Hliníkové předokenní rolety v létě zabrání přehřívání interiéru a v zimě zase udrží doma teplo. Pomáhají tak hospodařit s výdaji za energie.

Aby bylo ovládání okenních rolet v pražském bytě komfortnější, zvolili majitelé elektromotory s dálkovým ovládáním. Rolety tak vytáhnou nebo naopak stáhnou jedním stiskem tlačítka. 

Rolety do střešních oken v Praze

V pražském nakladatelství Hachette Filipacchi jsme montovali interiérové rolety do střešních oken. Taková montáž vyžaduje zručnost a maximální přesnost výrobku. Vše musí sedět na milimetr, aby rolety od střešního okna neodstávaly a samozřejmě spolehlivě stínily.

Stínicí tkanina je navinutá na hliníkové toči, jejíž rozměr závisí na velikosti a hmotnosti látky. Uvnitř toče je pružina, která zajišťuje navíjení tkaniny.

Rolety noc a den v Praze

Rolety noc a den v rodinném domě v Praze

Rolety Zebra neboli rolety noc a den jsou velmi oblíbené, protože zútulní domov, a přitom perfektně plní svou funkci stínění. V rodinném domě v Praze jsme montovali rolety noc a den i do francouzských dveří a balkonových sestav. Poradili jsme si i s atypickým tvarem místnosti.

A jak vlastně tyto rolety fungují? Stínicí tkanina je rozdělená na průhledné a neprůhledné pruhy, které se navzájem střídají. Majitelé těchto rolet noc a den v Praze zvolili manuální ovládání u menších oken, u větších pak elektrické ovládání.