Upravit stránku

Plisé

Je to žaluzie? Není to žaluzie? Každopádně skládaná tkanina je
velmi funkční a elegantní a dodá interiéru nádech neotřelosti.

Plisé se tradičně řadí mezi žaluzie, ačkoli toto zařazení je poněkud sporné. Základem výrobku nejsou totiž samostatné lamely, ale vodorovně skládaná tkanina, svým složením podobná jako u rolet. V každém případě však plisé představují efektivní, dokonalý a esteticky působivý způsob zastínění. Mezi jejich hlavní přednosti patří výroba přesně na míru, velký výběr materiálů a barev, elegantní design a překvapivé možnosti atypických tvarů. Skládané žaluzie plisé je možno aplikovat na všechny typy oken a prosklených ploch, v obytných i komerčních interiérech. Rovněž doporučujeme pro zimní zahrady. Ve všech těchto případech naplní Vaše požadavky na zastínění, ochranu soukromí, tepelnou izolaci a dekoraci.

Různé varianty a kolekci materiálů si můžete prohlédnout v naší vzorkové prodejně v Kozácké ulici 12, Praha 10. Také je možné domluvit návštěvu technika přímo u Vás pro zaměření a vypracování nabídky. Samozřejmě Vám nabízíme kompletní služby včetně odborné montáže a záručního i pozáručního servisu.

Popis skládaných žaluzií plisé

Nosným prvkem plisé je lakovaný hliníkový profil, na kterém je připevněna stínící tkanina, dole ukončená spodním profilem. Tkanina je vodorovně skládaná, šířka skladu je nejčastěji 2 cm. Při vytahování vzhůru se látka nenavíjí jako u rolety, ale skládá se na principu harmoniky. U některých typů je výrobek doplněn o vodící lanka pro lepší fixaci látky. Nový model plisé má pohyblivý také horní profil, takže žaluzii lze otevírat zespodu i shora, podle polohy slunce nebo momentální situace.

Materiály pro skládané žaluzie plisé

Profily jsou vyrobeny z kvalitního hliníku a jsou povrchově upraveny práškovým vypalovaným lakem. Základní barva je bílá, na přání výběr ze vzorníku RAL.Svislé plisé

Toto provedení je vhodné pro pravidelná, svislá okna. Stínící tkanina splývá z horního profilu volně dolů, případně ji lze doplnit o boční vedení lankem.

Ovládání provázkem s brzdičkou, díky níž lze plisé zaaretovat v kterékoli pozici.


Atypické plisé

V podstatě neexistuje okno nebo prosklená plocha, které by nešly zastínit pomocí plisé. Ať již se jedná o šikmé či lomené okno, trojúhelník nebo obloukový tvar, plisé žaluzie si s tím poradí.

Způsob ovládání závisí na konkrétním provedení: provázkem, řetízkem, nebo madlem.


Stropní plisé

Tento typ plisé žaluzie je vhodný pro střešní okna nebo vodorovné prosklené plochy. Látka je držena v dokonale rovné pozici, takže si výrobek uchovává plnou funkčnost a bezchybný vzhled.

Ovládání provázkem nebo tahem ruky za madlo.

Podívejte se na plisé žaluzie

Další realizace stínění si prohlédněte zde.