Upravit stránku

Pohyblivé pergoly

Pohyblivá pergola na terase bytového domu v Praze

Zastřešení terasy formou pergoly s naklápěcími lamelami umožní plynulou regulaci stínění před sluncem a skvěle funguje i v případě deště.

Střecha Tecnic na terase bytového domu v Praze

Ideální využití prostoru terasy zastřešením pohyblivou střechou Tecnic s ukotvením do zdí a horního roštu, bez nutnosti použít vertikální nohy.

Pergola s boční roletou a stavitelnou střechou

Zajímavá instalace s boční screenovou roletou, která umožňuje pohled ven a zajišťuje soukromí uvnitř pergoly.

Dvojitá pergola s bočními roletami

Technicky zajímavá instalace s řešením prostoru okolo komínu a s bočními screenovými roletami.

Dřevěná pergola s alternativním zastíněním

Krásná dřevěná pergola se zasklenou střechou. Jako alternativu k tomu zastřešení jsme zvolili stropní baldaných (Soltis 92) a navíc boční screenové rolety.


Pergola LEVEL

Hliníková pergola s pohyblivou střechou, která je řešena odolnou nepromokavou tkaninou.

Pergola OPERA - Čelákovice

Pergola se stropními hliníkovými nastavitelnými lamelami. Strop v zimě odolá sněhové pokrývce. Rolovací boční rolety dodávají pocit soukromí a chrání před sluncem a hmyzem.


Pergola Alutecnic - ZŠ Suchdol

Pergola Alutecnic italského výrobce Pratic slouží žákům v prostorách školy na pražském Suchdole.


Hliníková pergola - Děčín

Pergolu Opera s hliníkovou konstrukcí jsme instalovali v obci blízko Děčína. Pergola má pohyblivou hliníkovou střechu a intergrovaný okapový systém.


Zastřešení pergoly - Černošice u Prahy

Stávající pergola je nyní plně funkční - včetně pohyblivého zastřešení i rolety na motor.


Samostojná pergola - Nová Ves pod Pleší

Nová samostatná hliníková pergola je bez kotvení přisazená k rodinnému domu. Má posuvnou střechu, osvětlení je zabudováno do rámu pergoly. Ze dvou stran je pergola chráněna roletami, ty jsou integrovány přímo do profilu pergoly.


Pergola Level - Cholupice u Prahy

Dvě nové hliníkové pergoly jsme instalovali jako součást rodinného domu v Cholupici. Pergoly mají pohyblivou střechu na motor, do pergol je zabudováno osvětlení, součástí je roleta Windy v přední části pergoly.

Pergola Vision - Újezd nad Lesy

Nová hliníková pergola o velikosti 10 x 5 m je přisazená k rodinné vile v Újezdě nad Lesy. Barva konstrukce ladí s domem.

Pergola Opera - Jevany

Nová hliníková pergola je přisazená k rodinné vile v Jevanech. Pergola má naklápěcí zastínění, je tedy možné regulovat množství slunečního svitu.

Pergola Level - Vsetín

Pohyblivou pergolu Level o rozměru 13 x 6 m jsme úspěšně instalovali jako součást nově dokončeného hotelu ve Vsetíně.

Pergola Pratic Level - Kuřim.

pergola s hliníkovou konstrukcí v oblíbené barvě Corten, která velmi připomíná dřevěnou konstrukci. Motorový pohon posunu střechy s dálkovým ovládáním.

Pergola Pratic Level - Modřice.

pergola s hliníkovou konstrukcí doplněná z jedné strany svislou stínící roletou Windy. Roleta vytvoří příjemné závětří a zabrání i pohledům od sousedů. Motorový pohon střechy i rolety.

Pergola Pratic Opera - Praha.
 

pergola s hliníkovou konstrukcí a systémem otočných lamel. Střecha pergoly je po uzavření lamel 100% nepromokavá a dešťová voda je odváděna sloupky do terénu. V této realizaci byla pergola doplněna halogenovými světly umístěnými v lamelách.

Pergola Pratic Stil - Hluboká.
 

pergola s hliníkovou konstrukcí a velkým důrazem na design a výjmečnost.

Pergola Pratic Wood - Františkovy lázně.
 

Při menším sklonu střechy, jako je tomu u této realizace, je třeba při dešti ohlídat, aby nedošlo na střeše k hromadění vody a tím také k poškození střechy.

Pergola Pratic Wood - Náchod.
 

při rozměru nad 5 metrů šířky je konstrukce pergoly rozdělena do 2 modulů. Stínící tkanina je však společná a je v jednom kuse.

Pergola Pratic Wood - Planá nad Lužnicí.
 

uchycení pergoly na domě bylo "stropně" přes podbití do trámů střechy. Ovládání střechy je motorem s dálkovým ovládáním.

Pergola Pratic Wood - Unhošť.
 

specialitou této realizace dřevěné pergoly bylo kotvení do trámů střechy přes podbití střechy a samostatná stříška mezi vchodem a stáním pro auta.

Pergola Pratic Wood - Mladá Boleslav.
 

menší sklon střechy znamená menší odolnost proti dešti, ale při doplnění bočními roletami je ochrana proti slunci 100%.

Pergola Pratic Wood - Křivoklát.
 

dřevěná pergola s bočními roletami zpříjemňuje posezení na terase v krásném prostředí křivoklátských lesů.

Pergola Pratic Wood - Říčany.
 

pergola v menším rozměru, ale velmi pěkně zapadá k charakteru domu. Vzhledem k velikosti pergoly je ovládání manuální - klikou.

Pergola Pratic Level - Předboj.
 

pergola v této realizaci je doplněna LED osvětlením umístěným na nosných profilech střechy. Ovládání světel je společným ovladačem, kterým se ovládá posun střechy. Pro případ zatažení střechy při silném větru bylo instalováno větrné čidlo.

Pergola Pratic Level - Mladá Boleslav.
 

účelem této realizace hliníkové pergoly bylo ochránit návštěvníky restaurace před sluncem a deštěm. Střecha pergoly zpříjemňuje svým stínem i posezení u stolků v interiéru restaurace.

Pergola Pratic Level - Louny.
 

pergola je ze dvou stran doplněna svislými stínícími roletami. Rolety ochrání terasu proti slunci, větru i pohledům z ulice. Všechny prvky s motorovým pohonem, ovládácí tlačítka jsou umístěna v obývací místnosti. Kotvení sloupků bylo provedeno do zámkové dlažby.

Pergola Pratic Level - Mníšek pod Brdy.
 

Zpříjemnění posezení na jižním svahu pod hliníkovou pergolou s posuvnou střechou. Ovládání motorem s dálkovým ovládáním.

Pergola Pratic Level - Jizerské hory.
 

Barva pergoly byla vzhledem k charakteru domu zvolena hnědá (corten). Umístění ve větrném prostředí Jizerských hor neznamená pro používání pergoly žádná omezení. Stahování střechy je v tomto případě manuální - klikou.

Pergola Pratic Level - Praha Křeslice.
 

Barva pergoly krásně ladí s barvou žaluzií a dalších klempířských prvků. Pro příjemné večerní posezení jsme pergolu doplnili světelnou rampou s halogenovými spoty.

Pergola Pratic Level - Praha.
 

Oblíbený a jeden z nejprodávanějších typů hliníkové pergoly. Vpředu je pergola doplněna svislými stínícími roletami se stínící tkaninou SOLTIS. Roleta tak zastíní prostor terasy před nízkým zapadajícím sluncem.

Pergola Tecnic Level - Praha Kobylisy
 

Měli jsme za úkol zastínit atypickou terasu v Praze - Kobylisích, použili jsme pergolu Pratic Level s jednou boční Windy roletou.

Samostatná posuvná střecha Tecnic - Roztoky

jednoduché řešení do pergoly připravené zákazníkem. Manuální ovládání střechy klikou. 


Samostatná posuvná střecha Tecnic - Praha

do pergoly na terase bytového domu jsme instalovali posuvnou střechu s poměrně velkou plochou. Z těchto důvodů bylo osazeno větrné bezpečnostní čidlo, které zajistí zatažení střechy při silném větru. 


Samostatná posuvná střecha Tecnic - Roztoky

posuvná střecha byla umístěna do dřevěné pergoly. Manuální ovládání klikou.


Samostatná posuvná střecha Tecnic - Děčín

posuvná střecha je zavěšena na pevných táhlech. Na terase tedy nepřekážejí žádné sloupky. Podmínkou je kvalitní zdivo domu.


Pergola Tecnic Wood - RD Plzeňsko

Terasa před nově postaveným bungalovem je kryta pohyblivou pergolou Tecnic Wood. Boční stěny pergoly jsou doplněny o Windy rolety, které chrání terasu před sluncem, větrem, deštěm i zvědavými pohledy. Vše je na elektrický pohon s dálkovým ovládáním.


Pergola - byt Praha 3

Luxusně pojatá střešní terasa bytu v Praze potřebovala prostor pro posezení s možností ochrany před sluncem, větrem i deštěm. Řešením je exkluzivní pohyblivá pergola Pratic Reverse s elektricky posuvnou střechou a odsuvnými skleněnými stěnami Slide.